۰ نفر
۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
انتخابات پزشکی – ورزشی در سردخانه وزارت‌خانه!

اصلا مشخص نیست که چرا انتخابات فدراسیون مهمی مثل پزشکی -ورزشی برگزار نمی‌شود؟

یک سوال می پرسم که هم علی‌نژاد می تواند جواب آن را بدهد و هم اگر صلاح بود وزیر ورزش و جوانان،آقای سلطانی فر.این روزها به دور و بر وزارت خانه و آنچه بیخ گوش تان  می گذرد دقت دارید؟اخبار را رصد می کنید؟می شنوید شایعات را؟بعید است که خبرچین ها به گوش شما نرسانند.حتی اگر آنها هم نباشند،در شبکه های مجازی،آنجا که انگشت شست‌تان را دارید روی صفحه گوشی هوشمند خود بالا و پایین می کنید چشم‌تان به خبرها می افتد.داشتم غافل می شدم از سوالی که در ذهنم وجود دارد.می شود یک دلیل منطقی بیاورید برای اینکه چرا انتخابات فدراسیون مهمی مثل فدراسیون پزشکی ورزشی برگزار نمی‌شود؟شاید بپرسید چرا؟ می گویم؛به این دلایل مهم:

۱) به دلیل وجود پاندمی کرونا ، و حفظ سلامت ورزشکاران و دست اندرکاران ورزش.

۲) نزدیک بودن به المپیک توکیو و اینکه ورزشکاران به دلیل دور بودن از میادین ورزشی ( تمرین و مسابقات ) در معرض آسیب های گوناگون هستند و نیاز به مراقبت و پایش مستمر دارند.

۳)  به دلیل آماده نبودن ورزشکاران (ذکر موارد گفته شده  بالا - جسمی و روانی) ،آنها انگیزه بالایی برای استفاده از مکمل ها و مواد نیروزا دارند.پس بدون شک نیاز به مشاوره ،آموزش و تهیه مکمل های استاندارد خواهند داشت.

4)عدم توجه به جایگاه فدراسیون پزشکی ورزشی در آموزش همگانی برای انجام فعالیت‌ و ورزش در خانه،و حفظ  و ارتقا سلامت جامعه هم قابل اشاره است!

5) نبود راهبرد مناسب در تامین منابع مالی ، به دلیل اینکه عمده تمرکز و وابستگی فدراسیون پزشکی به درآمد بیمه ورزشی و کمیته خدمات درمانی است قطعا در آینده نزدیک این فدراسیون را با مشکلات مالی متعددی روبرو خواهد کرد.

دلایل که زیاد است و می توان آنها را پشت سر هم قطار کرد اما شایعه ها که شاید کسی برای شما نفرستاده باشد،شاید به گوش تان نرسانده باشند و شاید خودتان ندیده،نخوانده و نشنیده باشید هم وجود دارند.من مطرح می کنم و خیلی دلم می خواهد بیایید و تکذیب کنید و بگویید:«خیر،همه این ها همان طور که شما می گویید شایعه است.»

شایعه شده انتخابات فدراسیون پزشکی ورزشی برگزار نمی شود چون هنوز گزینه مورد نظر وزارت ورزش تایید صلاحیت نشده است!

شایعه شده که وزارت خانه می خواهد شش ماه سرپرستی مسجدی به اتمام برسد و خود او بشود یکی از کاندیدا و با حمایت بر کرسی آن فدراسیون تکیه بزند.

شایعه شده که مهندس ها در تلاش هستند تا واژه معروف "مهندسی کردن انتخابات"را اجرایی کنند و یک نفر که گزینه وزارت خانه است را رییس فدراسیون پزشکی ورزشی کنند!

همه اینها شایعه است اما خب شنیده می شود و ممکن است روی خیلی از افکار تاثیر بگذارد.فدراسیون پزشکی ورزشی یکی از فدراسیون های خدمت رسان است،چه در حوزه قهرمانی،چه در حوزه همگانی.خیلی از کارها از طریق این فدراسیون انجام می شود و شاید برای مردم عادی اهمیت زیادی نداشته باشد اما برای ورزشکاران و آنهایی که به رشته های ورزشی گره خورده اند مهم است.اگر سوالی که پرسیدم جواب داشت که چه خوب،اگر هم نداشت که به قول آن پیرمرد معروف که فیلم هایش در شبکه های مجازی دست به دست می شد؛خودتان می دانید و وزارت خانه‌تان،خودتان می‌دانید و دولت‌تان!

251 251

کد خبر 1448596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =