اجرای طرح ملی بهینه سازی موتورخانه واحدهای مسکونی و تجاری در یزد

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد گفت: با هدف مصرف بهینه سوخت گاز طبیعی، اجرای طرح ملی اصلاح و بهینه سازی موتورخانه واحدهای مسکونی و تجاری در یزد کلید خورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ علی اکبر میدانشاهی در نشست برخط خانه مطبوعات و رسانه های استان یزد با اشاره به طرح اصلاح و بهینه سازی موتورخانه همزمان با سراسر کشور اظهار کرد: طرح مذکور با هدف تحقق مسئولیت های اجتماعی و مصرف بهینه سوخت گاز طبیعی در استان یزد آغاز شده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد افزود: اجرای کامل این طرح علاوه بر کاهش میزان آلاینده های زیست محیطی و حفظ هوای پاک در سطح استان، تقلیل هزینه گازب های مشترکین، صیانت از سرمایه ملی و تحویل این ثروت به نسل های آینده و صرفه‌جویی در مصرف گاز بخش خانگی-تجاری و انتقال آن به بخش صنعت را به دنبال خواهد داشت.
وی تاکید کرد: در حال حاضر طرح اصلاح موتورخانه‌ها شامل اصلاح و ترمیم عایق کاری، تنظیم مشعل و نصب رسوب گیر به عنوان سه اقدام مهم و اساسی می باشد که مشترکین خانگی و تجاری دارای سیستم گرمایشی موتورخانه می توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir جهت ثبت درخواست خود اقدام کنند.
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در بخش دیگری از سخنانش با تشریح اقدامات انجام شده در این شرکت گفت: با اجرای بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه فلزی و پلی اتیلن و نصب بیش از ۲۵۱ هزار علمک، موفق به جذب حدود ۴۷۳ هزار مشترک گاز طبیعی در اقصی نقاط استان شده است.
وی با بیان اینکه گازرسانی به ۲۱ شهر استان و ۵۴۶ روستا موجب بهره مندی ۱۰۰درصدی جمعیت شهری و ۹۲ درصد جمعیت روستایی شده است، افزود: در مجموع ۸/۹۸ درصد جمعیت کل استان از نعمت گاز طبیعی شده و این استان را در زمره استانهای سبز کشور قرار داده است.
میدانشاهی یزد با اشاره به اهمیت گازرسانی به صنایع استان و با توجه به نامگذاری سال جاری به عنوان جهش تولید، از گازدار نمودن ۷ هزار و ۸۶۷  واحد صنعتی، ۳ هزار و ۲۳۵ گلخانه و ۲۹۵ کوره آجرپزی خبرداد و تاکید کرد: استان یزد با رشد ۴۰ درصدی گازرسانی به صنایع مشمول بند ق همراه بوده است.
وی تصریح کرد: اجرای هزار کیلومتر شبکه، نصب ۶هزار علمک ، جذب ۱۷ هزار مشترک، گازرسانی به ۶۵ روستای واجد الشرایط و ۲۶۰ واحد صنعتی و تولیدی مشمول مصوبه شورای اقتصاد با کاهش ۵/۱۸ میلیون لیتر سوخت مایع و ظرفیت سازی برای صنایع استان به میزان ۱۲۰ هزار مترمکعب بر ساعت از جمله برنامه های شرکت می باشد که با روند اجرایی صورت پذیرفته، انشاء الله تا پایان سال جاری محقق می شود.

46

کد خبر 1448644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =