احسان روزبهانی: می‌خواهم با سهمیه المپیک هت‌تریک کنم

احسان روزبهانی، کاپیتان تیم ملی بوکس اخیرا به بیماری کرونا مبتلا شده بود ولی این روزها شرایط بهتری پیدا کرده است.

فائزه زمانی: احسان روزبهانی کاپیتان تیم ملی بوکس این روزها با کرونا دست و پنجه نرم می کند. به همین دلیل روزهایی که بوکسورها در کیش تمرین می کنند او درقرنطینه خانگی بسر می برد. کاپیتان تیم ملی بوکس که شاید توکیو آخرین مبارزه اش در تیم ملی  باشد، با راه‌اندازی  آکادمی اش می خواهد تجربیاتش را به بوکسورهای جوان  منتقل  کند.شاید آخرین المپیک دوران قهرمانی اش!

*کرونا به احسان روزبهانی هم رحم نکرد؟حالا حال عمومی ات چطور است؟

بله به من هم رحم نکرد.هفته ی پیش که از انتخابی به خانه آمدم تب و لرز کردم و پزشک  به خانه آمد و از من تست گرفت و تستم مثبت شد.خدا را شکر تا به امروز مدتی از قرنطینه ام گذشته و حالا فقط کمی بدن درد دارم.

* سرتمرین پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کردی که مبتلا شدی؟

 کاملا پروتکل ها را رعایت می کردم .نمی دانم ازکجا سروکله اش پیدا شد ...از مبارزه یا جای دیگری! به همین دلیل به اردوی کیش نرسیدم.

*به کمی عقب تر برگردیم . به دعوتت به اردوی تیم ملی! انتخابی درون اردویی زدی  و دعوت شدی ؟

 بله.برای انتخابی  وزن کشی کردم و برای بازی آخرم 17 کیلو وزن کم کردم . دیگر بیشتر از این نمی توانستم وزن کم کنم ،من  بعد از 14 سال  به یک وزن بالاتریعنی 91 کیلوگرم  آمده ام و فکر می کنم  اگر در انتخابی المپیک اردن در وزن 91 کیلو مبارزه  می کردم صددرصد سهمیه را می گرفتم .

*اینکه آکادمی  زدی و مربیگری را شروع کردی به این معناست که کم کم میخواهی ورزش قهرمانی را کنار بگذاری؟

من مربیگری را خیلی دوست دارم  و با عشق و علاقه این کار را انجام می دهم ،وقتی بچه ها نتیجه می گیرند عمیقا خوشحال می شوم و طبیعتا مربیگری باعث شده تا کمی از تمریناتم دور بمانم ولی از تیم ملی خداحافظی نمی کنم ، چون هنوز توان ورزش قهرمانی را در خودم می بینم و می خواهم با سهمیه  المپیک هت تریک کنم و انگیزه ام هم بالاست ، فقط کمی حمایت می خواهم.

*استکی سرمربی تیم معتقد بود که خیلی در انتخابی آماده نبودی. درست است؟

 بله به خاطر آکادمی ای که تازه راه انداخته ام  و آموزش خصوصی به جوانان ، آمادگی ام کامل نبود ولی به دستور استکی سرمربی تیم ملی در انتخابی شرکت کردم و بازی را هم بردم.

*تو در دوره ریاست ناطق نوری خیلی علیه فدراسیون مصاحبه های انتقادی می کردی ولی حالا نه، یعنی تصمیم گرفتی کمتر در حاشیه باشی یا انتقادی به فدراسیون ثوری وارد نیست؟

نه فرقی نمی کند .حاج ناطق نوری هم  عزیز دل من بودند و من با حاجی هیچ مشکلی نداشتم و برایشان آرزوی سلامتی دارم ،ولی کسانی بودند که در  آن زمان اذیت می کرند و نمی گذاشتند که حرفم به گوش حاجی برسد. حالا هم  هم ثوری همه  تلاشش را می کند.کلا در این مملکت وزارت ورزش با بوکس مشکل دارد و انگار قرار نیست که بوکس و بوکسورها دیده شوند .

*مدتی قبل در صفحه ی شخصی ات پستی درباره ی کمربند قهرمانی ات در لیگ حرفه ای ای پی بی گذاشتی  و گفتی که این قهرمانی به چشم خیلی ها نیامد.دراین باره برایمان بگو؟

من قهرمان جهان شدم و به چشم خیلی ها نیامد.در مسابقات ستارگان جهان اول شوی  یعنی قهرمان جهان شدی و من آن سال کمربند قهرمانی 2015 را  گرفتم ولی آنقدرآن سال  مرا کوبیدند که  خودم  هم آن کمربند را بی ارزش دانستم ولی همیشه به یاد آن قهرمانی هستم  و برایم مهم نیست هرچه می خواهند درباره اش  بگویند،بگویند ! کلا بوکس در این مملکت هیچ وقت دیده نشده است.بوکس ورزش اول خیلی از کشورهاست و همیشه گفتم که باید در رینگ شطرنج بازی کنی تا برنده بشوی،  6 ضربه دارد ولی در اصل هزاران هزار تکینیک پشت آن 6 ضربه است. اما  در ایران زیاد این رشته را قبول ندارند و سر این کمربند هم  هیچ تقدیری  از من نکردند.

*به عنوان کاپیتان تیم ملی و کارشناس رشته ی بوکس نظرت درباره ی راه اندازی بوکس بانوان چیست؟

من از همان اول هم گفتم که شما هنوز بوکس مردانتان  عقب است.بوکس بانوان پیشکشتان! هنوز که هنوز است  ما لیگ بوکس مردان نداریم. به بوکس مردان نمی رسند چطور می خواهند بوکس بانوان را راه اندازی کنند؟اما اگر این اتفاق بیفتد و بوکس بانوان هم  شروع به فعالیت کند خیلی خوب می شود چون همه  کشورها  دراین زمینه فعایت دارند ولی هنوز در بوکس مردانش مانده ایم!

بیشتر بخوانید:حسین روحانی: خیلی‌ها گفتند واکسن روسیه را نزن!

258 41

کد خبر 1449112

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • RO ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
    0 8
    باشه!!!