نامه انجمن اسلامی فارغ‌التحصیلان فیلیپین به دبیرکل سازمان ملل در مورد توهین فرانسه به پیامبر رحمت

انجمن اسلامی فارغ التحصیلان فیلیپین با ارسال نامه ای به آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل، توهین به پیامبر اسلام (ص) در فرانسه را محکوم کرد.

به گزارش خبرآنلاین، متن این نامه به شرح زیر است:

باسمه تعالی
جناب آقای آنتونیو گوترش
دبیرکل محترم سازمان ملل متحد

با احترامات فائقه به اطلاع می رساند: متاسفانه در جمهوری فرانسه و با حمایت آقای مکرون رئیس جمهور این کشور، اتفاقاتی رخ داده که نزدیک به دو میلیارد مسلمان را ناراضی و آزرده نموده است. انتشار کاریکاتورهای وقیحانه مجله شارلی ابدو با سوژه توهین به حضرت محمد (ص) پیامبر عظیم الشان اسلام و حمایت رئیس جمهور ماجراجوی فرانسه نشانگر اوج  دشمنی با مسلمانان جهان است. از آنجا که وظیفه اصلی سازمان ملل متحد استقرار صلح در جهان است، شما را به این نکته توجه می دهیم که اسلام، دین صلح و دوستی و پیامبر اسلام، پرچمدار صلح عادلانه است. آقای مکرون ایجاد تردید و نقد نسبت به موضوع موهوم هولوکاست را مصداق آزادی بیان و اندیشه ندانسته و آن را جرم تلقی می‌کند و لیکن، توهین به پیامبر اکرم (ص) را مورد تشویق قرار می دهد.

اقدام آقای مکرون و دولت فرانسه نه تنها حقوق دو میلیارد مسلمان جهان را پایمال کرده بلکه زمینه نقض همزیستی مسالمت آمیز و ایجاد ناامنی و خشونت را فراهم کرده است. مسلمانان اروپا و بویژه پنج میلیون مسلمان در فرانسه، با بهره گیری از تمدن اسلامی، همواره در توسعه و پیشرفت اروپا مشارکت داشته و جفا در حق آنان باید تقبیح گردد.

جناب آقای گوترش
انجمن‌ اسلامی فارغ التحصیلان فیلیپین از جناب عالی انتظار دارد ضمن محکوم کردن این اقدام موهن، مساعی جمیله خود را برای حمایت از مسلمانان جهان و جلوگیری از توهین به مقدسات آنان، اعمال نمایید. واکنش و اقدام جدی سازمان ملل متحد در این مورد، موجب افزایش اعتبار این نهاد بین المللی و جلب اعتماد جهان اسلام خواهد شد.  

311311

کد خبر 1449260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =