مطالعات خط سه قطار شهری تبریز درحال انجام است

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز از انجام مطالعات اجرای این خط خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، مصطفی مولوی امروز در صحن علنی شورای شهر تبریز درباره اقدامات صورت یافته و برنامه های آتی سازمان قطار شهری تبریز اظهار کرد: از سال ۹۷ تا ۹۹، میزان پیشرفت قطار شهری تبریز در خط یک را از ۸۰درصد به ۹۲درصد رسانده ایم.

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز همچنین درباره آخرین وضعیت خط دو مترو تبریز گفت: درمورد این خط با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) قرارداد بسته ایم که مبلغ این قرارداد ۵۰۰میلیارد تومان و ۳۸۰هزار یورو است.

او یادآور شد: در بحث تامین اعتبار ارزی و ریالی این خط مشکل داشتیم که مشکل ریالی آن حل شده اما به دلیل نواسانات ارز، با مشکل ارز مواجه ایم.

او با تکذیب برخی مطالب درباره غیرفعال بودن عملیات خط دو قطار شهری تبریز، اظهار کرد: خط دو را در طرح اقتصاد مقاومتی قرار داده ایم و بر اساس آن، دولت موظق به حمایت ارزی از این خط است.

مدیرعامل سازمان قطار شهری تصریح کرد: پیش از سال ۹۷، تنها دو اوراق مشارکت به ارزش ۲میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان گرفته شده بود که در سال ۹۷موفق شدیم ۴۰۰ میلیارد تومان اخذ کرده و بعدها این مبلغ را به ۶۵۰میلیاردتومان رساندیم.

48

کد خبر 1450255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =