نماینده ولی فقیه در خوزستان:عقب‌ماندگی استان با خدمت و تلاش قابل جبران است

ایرنا نوشت: نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه عقب ماندگی این استان با خدمت و تلاش قابل جبران است گفت:دانش آموزان و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی نیز ظرفیتی برای پیشرفت خوزستان هستند که باید از این ظرفیت استفاده کرد.

در آستانه یوم الله سیزدهم آبان ماه ، مربیان، دانش آموزان و اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خوزستان یکشنبه با حضور در مسجد رضوان اهواز، با حجت الاسلام والمسلمین عبدالنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان دیدار کردند.

امام جمعه اهواز در این دیدار به دوران نوجوانی و فعالیت‌های آن دوران اشاره کرد و با تاکید بر خدمات رسانی به مناطق محروم خوزستان گفت:یک دانش آموز باید انقلابی و مومن باشد.دانش آموزان باید تلاش خود را بیشتر روی درس و تهذیب نفس متمرکز کنند تا موفق باشند.

حجت الاسلام موسوی فرد با اشاره به اینکه دانش آموزان باید به ورزش، درس و عبادت توجه ویژه ای داشته باشند، یادآور شد: وقت شناسی، برخورداری از علم و تقوا لازمه پیشبرد موفقیت آمیز طرح ها و برنامه های مختلف برای آینده کشور است.

وی افزود: دشمن به دنبال ضعف ها در بین جوانان است و کسانی که بعد معنوی را در خود تقویت می‌کنند، می توانند مؤثر واقع شوند و فردی که بعد معنوی اش قوی نباشد، در برابر دشمن تضعیف خواهد شد.

در ادامه حجت الاسلام محمد عرب مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خوزستان با بیان اینکه در اتحادیه ۲ ماموریت بسیار مهم دنبال می شود گفت: ابتدا دانش آموزان نخبه را شناسایی کرده و برای آنها برنامه ریزی می کنیم.

وی ادامه داد: دومین ماموریت این اتحادیه حرکت های جریان ساز و جنبش دانش آموزی در سطح استان همچون توزیع ۲ میلیون ماسک توسط انجمن های دانش آموزی است.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خوزستان به تهیه و توزیع ۲ هزار بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند خوزستانی اشاره کرد و گفت: این اقدام به صورت خودجوش توسط اتحادیه انجمن های دانش آموزی استان انجام شد.

وی افزود: تلاش این اتحادیه انتخاب افراد نخبه با رویکرد ایثار، شهادت، خدمت به محرومان و ولایت مداری است. همچنین در اتحادیه انجمن‌ اسلامی تلاش شده است تا دانش‌آموزان با رویکرد دشمن‌شناسی و مسئولیت پذیری تربیت شوند.

در این دیدار دانش آموزان گزارشی از فعالیت‌های خود در مدارس ارائه دادند و همچنین نکاتی پیرامون مسائل آموزشی، فرهنگی و اجتماعی را با عنوان دغدغه‌های دهه هشتادی ها با نماینده ولی فقیه در خوزستان مطرح کردند.

در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی، سیزده آبان یادآور به شهادت رساندن دانش آموزان مظلوم در آبان ۱۳۵۷و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) می‌باشد.

46

کد خبر 1450394

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =