پرونده‌های مورد تائید ستاد دیه برای گرفتن مرخصی نیاز به وثیقه ندارند

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: پرونده‌های مورد تائید ستاد دیه استان قزوین برای اخذ مرخصی نیاز به وثیقه و کفالت ندارند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین قدرتی، رییس کل دادگستری استان قزوین در هفتمین نشست هیئت امناء ستاد دیه استان با حضور اعضای هیئت امناء، ضمن تبریک ولادت با سعادت رسول اکرم (ص) گفت: گام های خیرخواهانه ای که ستاد دیه استان با جذب کمک های خیرین در راستای آزاد سازی زندانیان بر می دارد باعث رضایت خداوند و کاسته شدن آسیب اجتماعی می شود.
قدرتی با اشاره به سیاست های قوه قضاییه در بحث زندان زدایی به اجرای دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری توسط قضات تأکید کرد و گفت: در این دستورالعمل جنبه های مختلف و پیامدهای مخرب فردی و اجتماعی مجازات حبس مورد بررسی قرار گرفته است که با اجرای دقیق آن می توان ضمن کاهش آسیب های زندان زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را نیز فراهم کرد.
او بیان کرد: لازم است مسئولان زندان زمینه را برای حضور بیشتر نیروهای ستاد دیه در زندان فراهم کنند تا بدین ترتیب محکومین مالی با مبالغ بدهی کم، بیشتر از یک روز در زندان نمانند.
رییس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: از این پس پرونده هایی که در ستاد دیه مطرح و متقاضی بهره مند شدن کمک ستاد دیه بوده و مورد تایید اعضاء قرار می گیرد، جهت مرخصی دیگر نیازی به اخذ وثیقه و کفالت ندارند و لازم است این موضوع به کلیه مدیران و همکاران قضایی ابلاغ شود.

46

کد خبر 1450583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =