شهرداری کرج ملزم به استفاده از دیوارهای بتنی با طراحی جدید شد

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج گفت: شهرداری کرج ملزم به استفاده از دیوارهای بتنی با طراحی جدید شد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز «رحیم خستو» عصر یکشنبه در دویست و نوزدهمین جلسه رسمی شورا با اشاره به تصویب مصوبه شانزدهمین صورتجلسه کمیسیون هنر و ارتباطات در خصوص دیوارهای بتنی، اظهار کرد: معضل دیوارهای بتنی و استفاده بی‌رویه و نامناسب از دیوارها یا پنل‌های بتنی در کمیسیون هنر و ارتباطات مورد بررسی قرار گرفت که اهم مشکلات ناشی از این دیوارها شامل خشونت بصری و فقدان زیبایی، قطع ارتباط بصری درونی و بیرونی دیوار و آسیب‌های ناشی از آن، عدم سازگاری با محیط، اقلیم و فرهنگ شهر و بی‌توجهی به پیامدهای اجتماعی و فرهنگی تخریب باغها و زمینهای کشاورزی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بر اساس معضلات فوق تصمیمات زیر به اتفاق آراء به تصویب رسید، افزود: معاونت شهرسازی طی ۲۰ روز بعد از تصویب در صحن ضوابط و آیین‌نامه اجرایی را تدوین کند تا از هرگونه اعمال سلیقه توسط معاونت‌های مختلف و سازمان و مناطق پرهیز شود و همچنین ضمن احترام به سلیقه شهروندان در خصوص دیوار کشی، طراح‌هایی را به شهروندان پیشنهاد دهد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: هرگونه اقدام در خصوص سازه‌ها اعم از دیوار و بنا توسط همه معاونت‌ها و مناطق و سازمان‌ها منوط به اخذ مجوز از معاونت شهرسازی باشد و چارچوب کلی مقررات رعایت شود.

وی بر رعایت و مقید بودن به صدور مجوز صرفاً نرده جهت دیوار باغ ها تاکید کرد و یادآور شد: پروژه‌هایی که نیاز به دیوار دارند حداقل ۴۵ روز زودتر به معاونت شهرسازی اطلاع داده شوند تا بر اساس مطالعه و شناختی که از بافت و مکان دارند طراحی مناسب صورت گیرد.

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج گفت: با توجه به انتقادهای وارده هرچه سریعتر ظرف مدت یکماه دیوارهای بتنی که قابلیت جابجایی دارند از سطح و اطراف باغ ها جمع آوری شوند و به جای دیگری انتقال یابند.

خستو، رعایت قانون در استفاده از دیوار نرده جهت دیوارهای حریم شهر را یادآور شد و گفت: کارگروهی از معاونت عمران، معاونت شهرسازی و سازمان سیما و منظر جهت بررسی و جمع آوری دیوارهای بتنی که بدون رعایت قانون و الزامات شهرسازی صورت گرفته است به ویژه در اطراف ( ادامه زیرگذر هاشمی به مهرشهر) باغ سیب و دیوارهای بتنی داخل شهر تشکیل شود.

به گفته رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج، این مصوبه با چند قید توسط اکثریت اعضاء شورای اسلامی شهر کرج تصویب شد.

46

کد خبر 1450598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =