جریمه بیش از ۱۴ هزار خودرو به خاطر ماسک نزدن

مهر نوشت: رئیس پلیس پایتخت از جریمه ۵ هزار و ۷ راننده ای که از ماسک استفاده نکرده بودند خبر داد و گفت: همچنین برای ۹۰۶۱ راننده ای که سرنشینان آنها از ماسک استفاده نکرده بودند هم جریمه صادر کرده ایم.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در گفتگو با شبکه خبر اظهار داشت: یکی از بحث‌های نظارتی بر کاهش شیوع کرونا در کشور، بحث اصناف است که بیش از ۵۰ واحد گشتی با همکاری تعزیرات، اماکن، اصناف و دیگر دستگاه‌های مرتبط، پاساژها، مال‌ها و سایر مغازه‌ها را زیر نظر دارند.

وی افزود: کنترل واحدهای صنفی در سطح شهر تهران به طور جد و شبانه روز انجام می‌شود و تا به الان از ۳۹ هزار و ۲۵۱ واحد صنفی بازدید شده است.

رئیس پلیس پایتخت گفت: بیش از ۲۵ هزار واحد صنفی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده‌اند که به آنها تذکر دادیم. همچنین ۲۵۹ واحد صنفی را هم جریمه کردیم و ۲۳۴ واحد صنفی متخلف را پلمب کردیم. البته این را بگویم که این طرح با جدیت همچنان ادامه دارد.

رحیمی تصریح کرد: این طرح در بازار بزرگ تهران و همچنین در پاساژها براساس دسته بندی‌های مختلف دنبال می‌شود.

وی با اشاره به محدودیت‌های ترددی ستاد ملی مقابله با کرونا که از ۱۲ ظهر امروز آغاز شده است، اظهار داشت: مأموران پلیس راه پایتخت در مبادی ورودی و خروجی شهر حضور دارند. هیچ خودرویی با پلاک تهران مجاز به خروج از استان نیست و تمام خودروها به داخل شهر بازگردانده می‌شوند.

سردار رحیمی تصریح کرد: خودرویی که پلاک تهران دارد نه می‌تواند از استان خارج شود و نه ماشینی که پلاک تهران ندارد می‌تواند وارد استان شود. کنترل‌ها به صورت کامل در حال انجام شدن است و از ۱۲ ظهر امروز تا نیمه شب جمعه ادامه دارد.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به جرایم عدم استفاده از ماسک در خودروها گفت: همانطور که گفتم راننده خودرویی که ماسک استفاده نکرده ۱۰۰ هزار تومان به ازای هر سرنشین ۲۰ هزار تومان جریمه می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تا به الان برای ۵ هزار و ۷ نفر از رانندگانی که ماسک استفاده نکردند، جریمه صادر شده و همچنین رانندگان برای ۹ هزار و ۶۱ نفر از سرنشینان خودرو که از ماسک استفاده نکرده بودند جریمه شدند.

۲۳۵۲۳۱
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1450633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =