آمار کدهای بورسی صادرشده در مهرماه کماکان بالا است

ایسنا نوشت: با وجود آنکه بازار سرمایه طی سه ماه گذشته همانند ماه های ابتدایی سال روندی صعودی نداشته و بر مدار نوسان یا کاهش در حرکت بوده، تعداد کدهای بورسی صادر شده در مهرماه سال جاری نسبت به مهرماه سال گذشته افزایش داشته است.

آمارها حاکی از آن است که تا سال ۱۳۹۱، ۶ میلیون و ۴۸۸ هزار کد، تا سال ۹۲، ۷ میلیون و ۳۶۲ هزار کد، تا سال ۹۳، ۷ میلیون و ۹۹۶ هزار کد، تا سال ۹۴، ۸ میلیون و ۸۴۱ هزار کد، تا سال ۹۵، ۹ میلیون و ۳۴۸ هزار کد، تا سال ۹۶، ۹ میلیون و ۹۶۵ هزار کد، تا سال ۹۷، ۱۰ میلیون و ۸۴۴ هزار کد  و تا سال ۹۸، ۱۱ میلیون و ۶۶۵ هزار کد بورسی صادر شد.

این آمار در بورس همچنان صعودی است

بر این اساس تعداد کدهای بورسی جدید صادر شده در مهرماه ۵۶۶ هزار کد بوده درحالی که در مهرماه سال گذشته ۹۱ هزار کد صادر شده بود. همچنین کل کدهای بورسی صادر شده در سال ۱۳۹۸، ۸۲۲ هزار کد بود که حدود ۳۰۰ هزار کد از تعداد کدهای صادر شده در مهرماه سال جاری بیشتر است.

بر این اساس و با احتساب ۵۶۶ هزار کد بورسی در مهرماه، به طور کلی تا پایان مهرماه سال جاری ۲۱ میلیون و ۱۷۳ هزار کد بورسی جدید صادر شده است. البته بخشی از کدهای بورسی صادر شده متعلق به مشمولین سهام عدالت است که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده بودند و برای فروش سهام خود باید کد بورسی داشته باشند.

223227

کد خبر 1450835

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =