تصاویر معروف از امام خمینی (ره) در یک نمایشگاه

نمایشگاه عکس «طنین تداوم» که در فرهنگسرای امام (ره) برپا شده، میزبان عکس‌هایی از امام خمینی در مقاطع مختلف تاریخی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در ادامه برنامه‌های هویتی فرهنگسرای امام (ره)، به منظور یادآوری ۳ واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران، نمایشگاه عکس «طنین تداوم» برپا شده است.

این نمایشگاه، مروری بر عکس‌های منتخبی از عکاسان  برتر با موضوع حضرت امام، ثبت شده از ۱۳ آبان تا ۱۶ آذر است که همزمان با روز دانشجو به صورت مجازی و فیزیکی در این فرهنگسرا به نمایش درآمده است. ۲۰ قطعه تصویر در این نمایشگاه، از رویدادهای مرتبط با امام از ترکیه، نجف، عراق، قم و جماران توسط عکاسان به‌نام ایرانی و خارجی ثبت شده است.

تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، ۱۳ آبان ۱۳۵۷ که روز دانش‌آموز نام گرفت و تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸، عنوان این سه واقعه تاریخی است که نمی‌توان هیچ یک را از نظر اهمیت نسبت به دیگری اولی‌تر دانست چرا که هر کدام در دوره وقوع تاثیرگذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی تغییر داده‌اند.

یکی از معروف‌ترین تصاویری که از امام خمینی(ره) به ثبت رسیده، مربوط به نوفل لوشاتو است؛ تصویری که امام زیر یک درخت نشسته است. میشل ستبون این تصویر را به ثبت رسانده است.

رسول صدرعاملی هم صاحب یکی از تصاویر به یادماندنی از امام خمینی(ره) است؛ عکسی از امام روی پلکان هواپیما که یکی از ماندگارترین تصاویر تاریخ معاصر ایران است.

حسین شرکت هم در روز ۱۲ بهمن، تصویری از میلیون‌ها ایرانی مشتاق را ثبت کرده است. علی فریدونی و حسین کاوه از دیگرعکاسان پیشکسوتی هستند که آثارشان در این نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته است

نشانی آدرس اینستاگرام فرهنگ‌سرای امام (ره)، imam.farhangsara است و علاقه‌مندان برای بازدید از محل نمایشگاه می‌توانند به نشانی خیابان شهید باهنر، سه‌راه یاسر، خیابان امیر سلیمانی مراجعه کنند.

۵۷۵۷

کد خبر 1451038

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =