افزایش ۶۲درصدی دادرسی الکترونیک در قزوین

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: از آغاز اجرای طرح دادرسی الکترونیک در استان طی ۵ماه اخیر، ۳۲۹پرونده مورد بررسی قرار گرفته که شاهد افزایش ۵/۶۲درصدی بوده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ نورالله قدرتی، رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: در راستای اجرای سیاست‌های راهبردی قوه قضاییه به‌ویژه برنامه چهارم توسعه قضایی و روزآمد کردن بهره‌برداری از فناوری‏‌های نوین، دادرسی الکترونیکی از خرداد ماه سالجاری در پرونده های دارای زندانی به اجرا در آمد.
قدرتی افزود: دادرسی الکترونیک در پرونده های مذکور به جهت عدم اعزام زندانیان به دادسرا و دادگاه با هدف اجرای دستورالعمل صادره ریاست معزز قوه قضائیه کاهش اطاله دادرسی و تسریع و تسهیل در فرآیند رسیدگی به پرونده‌ هاو کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا  صورت گرفته است.
رئیس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به آمار این شیوه از دادرسی تصریح کرد: از آغاز اجرای این طرح طی ۵ماه اخیر با ۳۲۹مورد دادرسی الکترونیکی شاهد افزایش ۵/۶۲درصدی  بوده ایم که با این روند رشد انتظار می رود تا پایان سال جاری شاهد افزایش بیشتر و قابل توجهی در امر دادرسی الکترونیک هستیم.

46

کد خبر 1451464

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =