۷۲درصد اوقات رسیدگی در دادگستری قزوین الکترونیکی برگزار شد

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: درشش ماهه اول سال جاری، ۷۲درصد اوقات رسیدگی در دادگستری استان قزوین به صورت الکترونیک برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین قدرتی، رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: ضمن اشاره به تاکیدات رئیس معزز قوه قضائیه مبنی بر لزوم اجرای کامل دادرسی الکترونیک و بهره مندی از تکنولوژی های نوین در رسیدگی به پرونده های قضائی گفت: یکی از مهمترین دستاوردهای دادرسی الکترونیک کاهش اطاله دادرسی و صرف هزینه برای دستگاه قضایی و مراجعه کنندگان می باشد که این مهم با بهره گیری از امکانات و فضای  الکترونیکی قابل دستیابی است.
قدرتی در ادامه با اشاره به آمار رسیدگی الکترونیک به پرونده ها افزود: طی شش ماهه اول سال،  ۱۳۴۲وقت رسیدگی ویژه پرونده های زندانی دار تعیین شده که از این تعداد ۹۷۱مورد و معادل ۷۲درصد اوقات رسیدگی به صورت الکترونیکی برگزار شده است.
او در ادامه افزود: مطابق قانون آئین دادرسی الکترونیکی به کارگیری سامانه های ویدئو کنفرانس و سایر سامانه های ارتباطات الکترونیکی به منظور تحقیق از اصحاب دعوی، اخذ شهادت از شهود یا نظرات کارشناسی  با احراز هویت، اعتبار اظهارات فرد مورد نظر و ثبت سوابق مجاز است.
رئیس کل دادگستری استان قزوین تصریح کرد: خوشبختانه دادگستری استان قزوین در خصوص بهره گیری از دادرسی الکترونیک جایگاه مناسبی را در کشور دارا است و انشاالله در آینده نزدیک صددرصد دادرسی نسبت به مددجویان، به صورت الکترونیک برگزار می شود.

48

کد خبر 1440461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =