میزان نرخ مبتلا به بیماری کرونا در شاهرود و میامی تقریبا یک و نیم برابر نرخ کشوری است

چمن، رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرودگفت کل مراجعه به مراکز درمانی با تشخیص کرونا بالغ بر ۹ هزار و ۲۳۵ نفر بوده و ۲ هزار و ۶۵۴ نفر در بخش های اختصاصی بستری شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان دکتر چمن امروز صبح اعلام کرد میزان نرخ ابتلا به این بیماری در مجموعه تحت مدیریت دانشگاه علوم‌پزشکی شاهرود، تقریبا یک و نیم برابر نرخ کشوری است.

 در شهرستان های شاهرود و میامی بر اساس گزارش و آمارها، به ازای هر یکصد هزار نفر یک هزار و ۱۸۳ نفر به این‌ بیماری مبتلا می شوند که نسبت به میانگین کشوری بالاتر است.

 در حال حاضر در مراکز درمانی زیرمجموعه این دانشگاه، ۲۴۸ نفر به دلیل ابتلا به کرونا بستری هستند که از این تعداد ۳۳ نفر در بخش های ویژه و آی سی یو قرار دارند.

 از ابتدای شیوع همه گیری کرونا تاکنون، ۱۳۷ نفر در شهرستان های زیرمجموعه تحت مدیریت این دانشگاه به دلیل ابتلا به کرونا،فوت کردند.

 دانشگاه علوم‌پزشکی شاهرود در شاخص های اقدامات موثر در حوزه مقابله با این بیماری نسبت به میانگین کشوری، در وضعیت مطلوب تری قرار دارد.

 ۶۷ سال میانگین سن فوت شدگان بر اثر ابتلا به این‌بیماری در کل کشور است که این‌ عدد در  شاهرود،  ۷۳ سال است.

 درصد فوت به بستری در مجموعه تحت مدیریت دانشگاه علوم‌پزشکی شاهرود ۹ درصد است که این ‌نرخ در کشور ۱۳ درصد می باشد.

 به واسطه استقرار دو دانشگاه علوم‌ پزشکی و وضعیت مطلوب و گسترده تر نظارت و پوشش اقدامات این دو مجموعه در سطح استان، آمار شناسایی و گزارش دهی جامع تر و کامل تر بوده و شرایط بحرانی نیز مشهود تر است.

 امیدواریم با اقدامات صورت گرفته و در دستور کار، طی چند هفته آتی روند تثبیت و شیب نزولی ابتلا را شاهد باشیم.

امروز باید هوشمندانه تر از قبل بر فاصله گذاری اجتماعی تاکید داشته و در اتاق ها و محیط های کاری، شغلی، خانگی و اجتماع ها، با تهویه مناسب هوا نسبت به رعایت بهتر دستورالعمل ها اقدام‌شود.

کد خبر 1451486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =