میزان نوشت: کیفیت هوای پایتخت امروز - شانزدهم آبان- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۹۱ در شرایط سالم است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۹۹ در شرایط سالم بود.
در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۳، ازن با شاخص ۲۹، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۴ و منواکسید کربن با شاخص ۳۵ بوده‌است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پونک با شاخص ۵۶، شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۳ و اقدسیه منطقه ۱ با شاخص ۷۰ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده‌اند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۲۸، پارک قائم منطقه ۱۸ با شاخص ۱۲۵ و پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۱۱۴ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای سالم، ۱۶۱ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۵۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده‌است.

۲۳۵۲۳۷
 
کد خبر 1452123

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =