۰ نفر
۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
کیفیت هوای تهران امروز چگونه است؟

میزان نوشت: هوای تهران امروز جمعه دوم اسفند، آفتابی و از نظر فنی نیز سالم و قابل قبول است.

امروز برای دومین روز متوالی از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون کیفیت هوای پایتخت روی شاخص لحظه‌ای ۹۲ در شرایط «قابل قبول» یا همان «سالم» قرار گرفته است.

همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز روی شاخص ۸۰ در شرایط سالم قرار داشت.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۹ و منواکسید کربن با شاخص ۲۶ بوده است.

ایستگاه‌های دانشگاه علم و صنعت (منطقه۴) با شاخص ۱۱۲، سوهانک (منطقه۱) با شاخص ۱۰۷ و پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۹۶ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح تهران نشان می‌دهد.

ایستگاه‌های گلبرگ (منطقه ۸) با شاخص ۵۳، مسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص ۵۴ وستاد بحران (منطقه۷) با شاخص ۶۵ در همین مدت دارای کمترین آلایندگی بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

امسال ۲۷ روز هوای پاک، ۲۲۹ روز هوای قابل قبول، ۷۶ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی و ریوی، کودکان، سالمندان و زنان باردار) و پنج روز هوای ناسالم برای همه افراد به ثبت رسیده است.

بر اساس آیین نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۲ قانون هوای پاک، از ۲۳ دی امسال واژه «قابل قبول» جایگزین عبارت «سالم» در سایت شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران شده است.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1355098

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =