سرمایه‌گذاری۱۱هزار میلیاردریالی در شهرکهای صنعتی قزوین

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین گفت: ۱۱هزار میلیارد ریال از طریق جذب سرمایه‌گذاران جدید طی سال جاری، در شهرک‌های صنعتی استان قزوین سرمایه‌گذاری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حمیدرضا خانپور، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین با اعلام این خبر اظهار کرد: این میزان سرمایه گذاری از سوی ۹۶سرمایه گذار که از ابتدای سال جاری تاکنون جذب شده و با این شرکت قرارداد منعقد کرده اند، انجام می شود.
خانپور یادآور شد: این سرمایه گذاران برای اجرای طرح های تولیدی خود ۶۲هکتار زمین آماده سازی شده و دارای زیرساخت (آب، برق و گاز) در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین دریافت کرده اند.
این مقام مسئول گفت: با اجرای طرح های تولیدی مربوط به سرمایه گذاران جذب شده در سال جاری، پیش بینی می شود برای ۲هزار و ۹۸۰ نفر به طور مستقیم در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین اشتغال ایجاد شود.
او با بیان اینکه طی سال های اخیر با وجود تنگناهای مالی موجود در کشور و تحریم های ظالمانه دشمن با رشد سرمایه گذاری از حیث تعداد و میزان در شهرک های صنعتی استان قزوین روبرو بوده ایم، افزود: بر همین اساس و با سرمایه گذاری های انجام شده طی سال های اخیر، ۳۵درصد اشتغال ایجاد شده در شهرک های صنعتی استان مربوط به دولت یازدهم و دوازدهم بوده است.
خانپور در ادامه از قزوین به عنوان استانی پرجاذبه برای سرمایه گذاری صنعتی نام برد و اظهار کرد: با سرمایه گذاری های انجام شده از سوی دولت در ایجاد زیرساخت برای استقرار واحدهای تولیدی، در حال حاضر در چهارگوشه استان قزوین امکانات لازم از جمله زمین آماده سازی شده و دارای زیرساخت در قالب شهرک ها و نواحی صنعتی برای پذیرش سرمایه گذاران و استقرار و ایجاد واحدهای صنعتی وجود دارد. 
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین یادآور شد: بیشترین حجم سرمایه گذاری های انجام شده در شهرک های صنعتی استان مربوط به شهرک های لیا، کاسپین یک و ۲ (آبیک)، خرمدشت،حیدریه و آراسنج بوده است.

48

کد خبر 1453077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =