تخصیص نیم درصد درآمد شهرداری قزوین به کتابخانه‌ها

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین گفت: پرداخت به موقع سهم نیم درصد شهرداری به کتابخانه ها در توسعه فرهنگ کتاب ‌و کتابخوانی مؤثر است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین، فاطمه محمد بیگی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر قزوین با تأکید بر اینکه کتابخانه‌ها با برگزاری برنامه‌های مختلفی در فضای مجازی چون کتابخوانی، شعرخوانی و قصه‌گویی و... افراد را به انس بیشتر با کتاب دعوت می‌کنند، گفت: کتابخانه‌ها بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری‌های فرهنگی و کمک به تعالی جامعه هستند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اظهار کرد: خوشبختانه شهرداری و شورای شهر قزوین رویکردی فرهنگی دارند و امیدواریم با مساعدت شهرداری و اعضای شورا، کتابخانه‌های عمومی قزوین از نظر کمی و کیفی ارتقا پیدا کنند.
او با اشاره به این نکته که تخصیص نیم درصد درآمد شهرداری به کتابخانه ها، به نوعی کمک به ارتقا و توسعه فرهنگ کتابخوانی مردم آن شهر است، اضافه کرد: شهرداری قزوین همراه همیشگی کتابخانه‌های عمومی است و پرداخت به موقع سهم نیم درصد شهرداری در توسعه فرهنگ کتاب ‌و کتابخوانی مؤثر است.
سیاوش طاهرخانی؛ شهردار قزوین نیز ضمن استقبال از توسعه همکاری‌ها با کتابخانه‌های عمومی گفت: اگر در جوامع به مقوله فرهنگ توجه لازم صورت بگیرد می‌توان اطمینان حاصل کرد که آن جامعه شاهد پیشرفت و موفقیت در همه سطوح می شود.
او ادامه داد: تلاش مجموعه شهرداری قزوین بر این است که در کنار توسعه شهری و ساخت مکان‌های فرهنگی، تفریحی و... به ایجاد کتابخانه‌های عمومی به عنوان المان و نماد علم و فرهنگ نیز توجه شایسته‌ای شود.
شهردار قزوین همچنین قول مساعد داد زمینه های لازم برای توسعه فرهنگ کتابخوانی را فراهم کند و آمادگی خود را جهت کمک به ساخت کتابخانه مرکزی قزوین اعلام کرد و گفت: جهت رفع موانع و مشکلات کتابخانه ها با تمام توان تلاش می کنیم.
در پایان این دیدار برای ارج نهادن به مشارکت شهردار و رئیس کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر قزوین در پویش « نذر کتاب نذر دانایی» لوح تقدیری به رسم یادبود اهدا شد.

48

کد خبر 1453125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =