«با من بخوان»، نامزد جایزه جهانی آسترید لیندگرن شد

برنامه «با من بخوان» که برای ترویج کتاب‌خوانی در مناطق محروم کشور اجرا می‌شود، برای پنجمین سال پیاپی، نامزد جایزه جهانی آسترید لیندگرن شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فهرست نامزدهای تاییدشده برای دریافت جایزه جهانی یادبود «آسترید لیندگرن ۲۰۲۱»، در نمایشگاه مجازی فرانکفورت اعلام شد؛ در این فهرست، نام ۲۶۳ نویسنده، تصویرگر، قصه‌گو و نهادهای ترویج‌گر از ۶۹ کشور و پنج قاره به چشم می‌خورد که برنامه «با من بخوان» یکی از این نامزدهاست.

این برنامه از سوی دو شاخه ملی دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان در فلاندرز (بلژیک) و سوئیس و انجمن بین‌المللی سوادآموزی (ILA) برای جایزه آسترید لیندگرن ۲۰۲۱» (آلما) نامزد شده است.

این برای پنجمین‌بار است که برنامه «با من بخوان» از سوی نهادهای بین‌المللی نامزد دریافت این جایزه می‌شود. تاکنون «با من بخوان»، توانسته است جایزه معتبر ایبی - آساهی سال ۲۰۱۶ را به دست آورد. همچنین در سال ۲۰۲۰، همکار کوشنده این برنامه، ماریت تورنکویست از هلند توانست جایزه آی رید (IRead) را برای مشارکت خلاق در اجرای پروژه‌های «با من بخوان» به دست بیاورد که بار دیگر نام این برنامه را در سطح جهانی مطرح کرد.

«با من بخوان» برنامه‌ای برای ترویج کتاب‌خوانی برای همه کودکان به‌ویژه کودکان محروم و در بحران است. این برنامه زیر نظر موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان اجرا می‌شود.

در برنامه «با من بخوان»، ترویج ادبیات کودکان از یک‌سو و از سوی دیگر هدف‌گذاری روی سواد شکوفایی و سواد پایه است. در این برنامه به کودکان در مناطق محروم سواد شکوفایی و سواد پایه از راه ادبیات کودکان آموزش داده می‌شود.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1453613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =