خاطرات دندانپزشک پیشکسوت:گفتند در موسیقی به جایی نمی رسی!

خبرنیوز نوشت:عزت الله خامسی؛ دندانپزشک با حضور در برنامه تالار تجربه از شبکه شما در مورد پزشکی و تجربیات و خاطراتش از این علم مطالبی بیان کرد.

در ادامه مهم ترین بخش این گفت و گو را می خوانید.

بعد از فارغ التحصیلی در رشته دندانپزشکی، به مدت 4 سال در بیمارستان سینا دستیار بودم اواخر سال های دستیاری برای  گذراندن دوره مدیریت وارد دانشگاه تهران شدم پس از گذراندن یک دوره 6 ماه، سال 1338 مدیریت بیمارستان آمریکا بیروت کارآموز بودم، پس از آن در بیمارستان نمازی شیراز فعالیت کردم.

در مدیریت و اجرایی اساس کار خود را انضباط قرار دادم؛ در هر موقعیتی که بودم یک ساعت زودتر از همکاران در محل حاضر و یک ساعت دورتر از سایر محل کار را ترک می کردم. دومین ملاک بنده برای مدیریت دوستی با همکاران بود.

با همکاران دوستانه رفتار می کردم اما در کنار این روابط دوستانه کارهای مقرراتی بیمارستان را به طور کامل اجرا می کردم.

اساس کار در مطب شخصی نیز اخلاق مداری بوده و همیشه در هر شرایطی که بوده ام سعی کردم مراعات مالی افراد نیازمند باشم.

از کاری  که مطمئن نبودم می توانم انجام دهم صرف نظر کرده ام و همیشه کارهایم را با اطمینان کامل انجام داده ام.

از همان سال اول تدریس تا به امروز به صورت دلسوزانه نسبت به دانشجوبان سختگیرانه عمل کرده ام.

اخلاق پزشکی، اساس کار پزشکی است حتی در درمان بیمار نیز اگر اخلاق باشد این درمان موفق آمیز تر خواهد بود.

پزشک باید بداند اگر می خواهد کاری انجام دهد می تواند آن را به طور کامل و صحیح انجام دهد؛ دوم رسیدگی به بیمار، احترام به بیمار،دلسوز بودن، همراهی بیمار حتی بعد از ترخیص شدن و مراعات مالی بیمار بسیار مهم است.

خاطره جالبی از کلاس موسیقی دارم؛ دبیرستان بودم که پدرم مرا در کلاس موسیقی ثبت نام کرد؛ روزی استاد موسیقی از بنده سوال پرسید روزی چند ساعت تمرین می کنی و من پاسخ دادم به علت اینکه به مدرسه می روم تنها یک ساعت می توانم تمرین کنم، استاد بنده در پاسخ گفت؛تو به جایی نمی رسی و نیازی به حضور در کلاس نیست، بعد از آن هرگز سمت موسیقی نرفتم.

1717

کد خبر 1453764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =