نصب پله برقی ایرانی در ایستگاه های خط ۷ مترو پایتخت

برای نخستین بار در شبکه مترو تهران، ۸ دستگاه پله برقی ساخت داخل، در ورودی شرقی ایستگاه کمیل در حال نصب و راه اندازی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در راستای مصوبات کارگروه ساخت داخل شرکت متروی تهران، بومی سازی محصولات مورد استفاده در شبکه راه آهن ریلی زیر زمینی پایتخت از چندی پیش در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه امروز تولید پله برقی صد در صد ایرانی با تلاش شرکت‌ها و متخصصان داخلی به نتیجه رسیده است.

پس از تعیین صلاحیت چند شرکت داخلی برای تهیه و تولید پله برقی، قرار داد ساخت ۱۴۷ دستگاه پله برقی با یکی از شرکت‌های داخلی به امضا رسید و امروز ۱۰ دستگاه تولیدی این شرکت آماده نصب و راه اندازی در خط ۷ مترو شده است.

به این ترتیب برای نخستین بار در شبکه مترو تهران، ۸ دستگاه پله برقی ساخت داخل، در ورودی شرقی ایستگاه کمیل در حال نصب و راه اندازی است و با افتتاح این ورودی مستقل، آماده استفاده شهروندان خواهد شد؛ البته ۲ پله برقی دیگر نیز قرار است در ایستگاه صنعت مورد بهره برداری قرار گیرد. همچنین قرار شده است از این پس در تمام ایستگاه‌های راه اندازی شده در خط ۷ مترو، از پله برقی تولید داخل که به اذعان کارشناسان امر با بهترین برندهای خارجی به لحاظ کیفیت هم تراز است، استفاده شود.

گفتنی است به طور متوسط خرید هر دستگاه پله برقی نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار ارز بری دارد که با تکمیل فرآیند تولید داخل و در همین فاز ابتدایی، برای ساخت ۱۴۷ دستگاه پله برقی، مبلغی در حدود ۱۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی انجام می‌پذیرد.

47231
کد خبر 1453846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =