آسمان استان‌های شمالی تا جمعه بارانی است

سامانه بارشی فعال در کشور، طی روز جمعه در بیشتر مناطق به جز نواحی از شمال غرب و شمال شرق فعالیت دارد و طی روز شنبه این سامانه از جنوب شرق کشور خارج می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سازمان هواشناسی، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز در نیمه غربی کشور و به‌تدریج در سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و دامنه‌های زاگرس مرکزی افزایش ابر و بارش باران گاهی همراه با رگبار رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه سامانه بارشی علاوه بر این نواحی در بخش‌هایی از مناطق مرکزی، شمال شرق و شرق کشور نیز گسترش می‌یابد، شدت بارش طی این دو روز در نواحی از جنوب غرب و سواحل غربی دریای خزر خواهد بود.

این سامانه بارشی طی روز جمعه در بیشتر مناطق کشور به جز نواحی از شمال غرب و شمال شرق فعالیت دارد.

طی روز شنبه این سامانه از جنوب شرق کشور خارج می‌شود همچنین طی روزهای پنجشنبه و جمعه در نواحی شمال شرق کشور کاهش محسوس دما - بین ۶ تا ۸ درجه سانتیگراد - دور از انتظار نیست.

بنابراین پنج روز آینده در سایر مناطق کشور روند کاهش دما خواهیم داشت و در ارتفاعات مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود. و طی سه روز آینده نیز دریای خزر و سواحل خلیج فارس در استان‌های خوزستان و شمال بوشهر مواج و متلاطم خواهند بود

47231
کد خبر 1453905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =