آذربایجان‌غربی رتبه نخست ضریب نفوذ بیمه در کشور

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان‌غربی با بیان این که تاکنون بیش از ۴۱ میلیارد تومان خسارت به زلزله‌زدگان قطور خوی از طریق بیمه پرداخت شده، گفت: این رقم به بیش از ۵۷ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، عارف خدرلو در نشست مشورتی دهیاران استان اظهار داشت: متأسفانه جامعه روستایی هم‌تراز با جوامع شهری درگیر بیماری کرونا شده است، از این رو انتظار داریم مردم بیش از پیش با مسئولان همکاری کنند.

وی با بیان این که برگزاری تجمعات روستایی هم‌چون برپایی مراسم عروسی و عزا آمار ابتلا و فوت بیماران کرونایی را در این مناطق افزایش داده، خاطر نشان کرد: دهیاران، اعضای شورای اسلامی روستاها و سایر مسئولان از برگزاری چنین تجمعاتی جلوگیری کنند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان‌غربی با بیان این که ساخت و سازهای غیرمجاز داخل و خارج از محدوده روستاها یکی از دغدغه دهیاری‌ها است، گفت: متأسفانه تبعات ساخت و ساز خارج از محدوده هر از گاهی متوجه دهیاری‌ها است که سبب ایجاد و بروز مشکل برای مدیریت روستایی می شود.

وی با بیان این که دهیاری‌ها نیازمند چارت سازمانی، کد اجرایی و حمایت مجلس شورای اسلامی است، یادآور شد: طرح هادی بیش از ۸۰۰ روستا در سطح استان نیازمند بازنگری است که همین موضوع یکی از دلایل ساخت و ساز غیرمجاز در روستاها است.

خدرلو با اشاره به این که ۶ پایگاه فعال آتش‌نشانی در روستاهای استان فعال هستند، تشریح کرد: ۳۵ پایگاه آتش‌نشانی در سطح روستاهای آذربایجان‌غربی ایجاد شده که ۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای فعال‌سازی هر چه بیشتر این پایگاه‌ها درخواست شده است.

وی با بیان این که استان رتبه نخست ضریب نفوذ بیمه را به خود اختصاص داده، تأکید کرد: با حمایت استاندار آذربایجان‌غربی ۴۱ میلیارد تومان از طریق بیمه به زلزله‌زدگان قطور خوی پرداخت شد که در آینده به بیش از ۵۷ میلیارد تومان خواهد رسید.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان‌غربی افزود: در سال جاری برای بیمه هر واحد روستایی هزینه ۷۰۰ هزار ریالی دریافت خواهد شد که در صورت بروز خسارت رقم ۵۰۰ میلیون ریال به هر واحد پرداخت می‌شود.

48

کد خبر 1454044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =