پمپئو: انتقال قدرت در آمریکا به دولت دوم ترامپ صورت خواهد گرفت

وزیر امور خارجه آمریکا سه شنبه گفت: جهان باید اطمینان داشته باشد که انتقال قدرت پس از انتخابات در ایالات متحده روان خواهد بود و به دولت دوم ترامپ صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وب سایت خبرگزاری رویترز نوشت: مایک پمپئو در کنفرانس خبری وزارت امور خارجه آمریکا گفت: ما می خواهیم همه آرا را بشماریم، دنیا باید به موفقیت وزارت خارجه آمریکا اطمینان داشته باشد و وقتی رئیس جمهوری (ترامپ) در تاریخ ۲۰ ژانویه (۳۰ دی ماه) بر مسند قدرت مینشیند، وزارت خارجه یک دقیقه بعد از آن نیز موفق خواهد بود.

 

پمپئو در ادامه به تهدیدات دولت ترامپ علیه چین پرداخت و گفت: در حالی که بیش از دو ماه از دولت ترامپ باقی مانده است، کار ایالت متحده با چین هنوز تمام نشده است.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه حزب کمونیست چین را "هیولایی مارکسیست-لنینیست" خواند که حاکمیت آن "اقتدارگرا، بی رحمانه و ضد آزادی انسان" است.

گفتنی است آمریکا روز سه شنبه علیه چهار مقام چینی دیگر در امور اداری هنگ کنگ و نهادهای امنیتی این دولتشهر بابت نقششان در سرکوب مخالفان در این منطقه تحریم وضع کرد.

پمپئو همچنین به خبرنگاران اعلام کرد که وی سفری به هفت کشور متحد آمریکا خواهد داشت که به رغم نپذیرفتن نتایج انتخابات ۲۰۲۰ توسط ترامپ، آنان به جو بایدن نامزد دموکرات ها تبریک گفتند.
پمپئو گفت که او جمعه را به مقصد پاریس ترک خواهد کرد و سپس قبل از دیدار از بیت المقدس و سه متحد مهم عرب خلیج فارس (عربستان سعودی، امارات متحده عربی و قطر)  به استانبول و گرجستان جمهوری سابق شوروی خواهد رفت.
پمپئو به خبرنگاران گفت: این سفر تلاش های تاریخی ترامپ برای ایجاد صلح و همکاری در سراسر خاورمیانه را مورد بحث قرار خواهد داد.

به گزارش خبرآنلاین همزمان بایدن در نشست خبری خود پاسخ وزیر خارجه آمریکا گفت: تاکنون هیچ مدرکی در مورد ادعاهای رئیس جمهور یا مایک پمپئو وزیر امور خارجه وی وجود ندارد. بایدن سپس بدون توجه به تلاش های بی نتیجه ترامپ برای اخلال در نتایج انتخابات 2020 آمریکا نحوه برنامه ریزی خود را برای انتقال را بیان کرد. رئیس جمهور منتخب آمریکا خاطرنشان کرد که تنها یک رئیس جمهور وجود دارد و ترامپ تنها تا 20 ژانویه (30 دی) رئیس جمهور خواهد بود.(اینجا)

310 310

کد خبر 1454126

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =