پمپئو کشورهای جهان را به دلیل همکاری با ایران تهدید کرد

وزیر امور خارجه آمریکا در پی تحریم‌هایی که کشورش شب گذشته علیه ایران اعمال کرد، بار دیگر شرکت های خارجی را در صورت همکاری با ایران، به تحریم های آمریکا تهدید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توییتری درباره تحریم هایی که دولت این کشور شب گذشته بر ایران اعمال کرد،  نوشت: آمریکا امروز اعضای یک شبکه تدارکاتی غیرقانونی ایرانی را تحریم کرد.  ما کاملا نسبت به مقابله با هر فعالتی که امنیت ملی مان را تهدید کند متعهد هستیم. پیام ما روشن است. اگر با (صنایع) گسترش تسلیحاتی ایران همکاری تجاری کنید،  در معرض خطر تحریم های آمریکا قرار می گیرید. 

بر اساس این گزارش،  اظهارات پمپئو پس از این مطرح می شود که شب گذشته وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که ۴ شخص و ۶ نهاد مرتبط با ایران در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم علیه محمد بنی‌هاشمی (ارتباط با شرکت دن بین‌الملل)، چین هوا هوانگ (ارتباط با شرکت دن بین‌الملل)، محمد سلطان‌ محمدی (ارتباط با صنایع سولتک) و شیه می سان (ارتباط با شرکت دن بین‌الملل) خبر داد.
وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین تحریم‌هایی را علیه شرکت‌های آرتین صنعت تابان، دن بین‌الملل، هدا تریدینگ، ناز تکنولوژی، صنایع پروما و صنایع سولتک اعمال کرد.(اینجا بخوانید)

310 310

کد خبر 1454254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • US ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
    0 0
    این مردک احمق و ريیس عقده ایش بزودی باید گورشون رو گم کنن. این پمپئو رو فقط یک احمقی مثل ترامپ انتخاب می کنه که مجیزش رو بگه. بزودی خواهید دید که هیچ سازمان و دانشگاه معتبری حاضر نخواهد شد استخدامش کنه. سابقه نداشته که آمریکا چنین وزیر خارجه بیسواد و احمق و بله قربان گویی داشته باشه. باید تو آمریکا باشید تا ببینید که کسی اصلا این رو آدم حساب نمی کنه. غیر از یک عده ایرانی وطن فروش مثل مجاهدین خلق و رفقا که دنبال همچین آدمهایی مشنگی می گردن.