ضرورت رسیدگی به مشکلات خانواده شهدا

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: رسیدگی به مشکلات خانواده‌های شهدا ضروری است و ما نیز وظیفه داریم کرامت آنها را حفظ کنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: به برکت تلاش‌ها و رشادت‌هایی که شهدا و ایثارگران انجام دادند امروز شاهدیم که مقاومت اسلامی عمق پیدا کرده و موفقیت‌های عظیمی در این عرصه بدست آمده است.
او با بیان اینکه خلاصه سخن شهدا با ما این بوده که از پیامبران پیروی و تبعیت کنیم، تصریح کرد: طبق آیات قرآن شهدا پیش از آنکه وارد بهشت شوند به همه ما می‌گویند ای کاش قوم من می‌دانستند که خدا چگونه مرا مشمول غفران کرده و از مکرمین قرار داده است.
امام جمعه قزوین ادامه داد: شهدا مکرمین هستند که مقام بالایی در کرامت است. وقتی شهدا مکرم معرفی شده‌اند یعنی همه ما رسالت سنگینی بر عهده داریم و وظیفه داریم کرامت خانواده شهدا را حفظ کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: انتظار جامعه ایثارگری این است که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دیداری با نمایندگان آنها داشته باشید تا بیش از پیش در جریان مسائل و مشکلات آن عزیزان قرار بگیرید.
عابدینی در ادامه رسیدگی به مشکلات همه خانواده‌های شهدا را ضروری دانست و افزود: در فضای بنیاد شهید باید مراقب باشیم کسانی که نمی‌توانند پیگیر کار و مشکلاتشان باشند، کارهایشان زمین نماند و رسیدگی کامل برای همه عزیزان صورت بگیرد.
سعید اوحدی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ابتدای این دیدار اظهار کرد: با شهدا عهد بسته‌ایم که نوع مدیریت بنیاد شهید باید جهادی باشد و برای تحقق این امر لازم است سفرهای استانی را جدی بگیریم و مشکلات را در استانها بررسی و برطرف کنیم.
اوحدی افزود: اشتغال و مسکنِ جامعه ایثارگری از جمله مباحثی است که با جدیت دنبال می‌کنیم و اعتقاد داریم با ظرفیت‌های موجود می‌توان مشکلات این حوزه را رسیدگی و برطرف کرد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: زمین هایی برای احداث ۵۰هزار واحد در ۲۰استان طی شش ماه تعیین تکلیف شده که نسبت به ۱۷سال گذشته رشد ۱۰۰درصدی داشته‌ایم.
این مقام مسئول ساماندهی گلزار شهدا و حل مشکلات درمان جامعه ایثارگری را از دیگر برنامه‌های بنیاد شهید معرفی کرد که در حال پیگیری است و بخشی از آنها به نتیجه رسیده است.

کد خبر 1454303

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =