چرا ماسک‌های N۹۵ در مقابل کرونا بی‌فایده هستند؟/ پاسخ محققان آمریکایی

ایرنا به نقل از روزنامه دیلی میل، نوشت: نتایج یک مطالعه جدید باردیگر نشان می دهد: ماسک‌های N۹۵ که دارای سوپاپ هستند هوای بازدم را بدون فیلتر کردن خارج می‌کنند و در نتیجه این ماسک‌ها در متوقف ساختن گسترش ویروس کرونا بی‌فایده هستند.

محققان آمریکایی در این تحقیق با استفاده از دوربین های پر سرعت فیلم هایی از الگوهای جریان هوا از دهان بدون پوشش ماسک ،دهان پوشیده با  ماسک N۹۵ بدون سوپاپ و دهان پوشیده سوپاپ دار تهیه کردند. 

این فیلم ویدیویی نشان داد که ماسک های بدون سوپاپ با موفقیت اکثر قطرات تنفسی بازدم را فیلتر می کنند - در نتیجه خطر انتقال کووید۱۹ را کاهش می دهند اما ماسک های سوپاپ دار اجازه می دهند هوای مملو از قطرات تنفسی بازدم از آنها خارج شوند که در نتیجه گسترش ذرات ویروس  را میسر می کنند.

از آنجایی که نفس کشیدن با ماسک های سوپاپ دار راحت تر است استفاده از آنها طرفدار زیادی دارد ؛ این ماسک ها برای فیلتر کردن ذرات ورودی طراحی شده اند - و بنابراین برای محافظت از کارگران ساختمانی در برابر گرد و غبار و کارکنان بیمارستان در برابر عفونت استفاده می شوند.

اما ماسک های مورد نیاز برای جلوگیری از شیوع کووید۱۹ عمدتا برای محافظت از سایر افراد در برابر این خطر است که خود فردی که ماسک بر صورت دارد ممکن است آلوده به ویروس کرونا باشد.

47231

کد خبر 1454580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =