بازاریان متخلف از مصوبات ستاد کرونا استان چهارمحال وبختیاری جریمه می شوند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به گسترش شیوع ویروس کرونا گفت: بازاریان سهل‌انگار در اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید مقابله با ویروس کرونا جریمه خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری، جعفر مردانی در نشست قرارگاه عملیاتی مقابله با ویروس کرونا، به آغاز محدودیت‌های جدید کرونایی از ۲۰ آبان‌ماه همزمان با سراسر کشور اشاره و تاکید کرد: براساس اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید کرونایی گروه‌های شغلی سه و چهار تعطیل است و گروه شغلی ۲در شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، فارسان و لردگان تنها تا ساعت ۱۸ می‌تواند فعال باشد.

وی افزود: این محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها تا ۲۰ آذرماه سال‌جاری به‌مدت یک‌ماه برقرار است و در صورت لزوم تمدید خواهد شد.

مردانی تصریح کرد: در این راستا گروه‌های نظارت و بازرسی بر اصناف باید در مرحله نخست به واحدهای صنفی متخلف تذکر دهند و در صورت تکرار تخلف، نسبت به اعمال جریمه‌های نقدی و پلمب اقدام شود.

وی یادآور شد: قبل از اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید کرونایی در چهارمحال و بختیاری در نشستی با مسوولان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و سایر دستگاه‌های اجرایی مقرر شد تا بازاریان و اتحادیه‌های اصناف اقناع شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری ضمن گلایه از غیبت رییس اتاق اصناف شهرکرد در این نشست اظهار داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یک‌بار دیگر شرایط محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید کرونایی را برای اصناف تشریح کند.

وی بهره‌مندی از توان و ظرفیت خود اصناف، بازاریان و کسبه برای موفقیت در اجرای این طرح را ضروری دانست و گفت: رسانه‌های گروهی و فعالان فضای مجازی برای اطلاع‌رسانی، آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی در این خصوص کمک کنند.

مردانی به اعلام آمادگی سپاه پاسداران و بسیج برای همکاری در اجرای موفق این طرح اشاره و تاکید کرد: در همین راستا به‌زودی گروه‌های محله‌محور تشکیل و فعال می‌شود.
وی با اشاره به وجود و فعالیت پنج گروه نظارت بر اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید کرونایی در بازار شهرکرد افزود: در صورت کافی نبودن این گروه‌ها، باید نسبت به تشکل و فعال کردن تیم‌های جدید اقدام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری از رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی برخی از فعالان ناوگان حمل و نقل درون‌شهری استان انتقاد و تصریح کرد: سازمان اتوبوسرانی شهرداری شهرکرد از روز پنجشنبه بیست و دوم آبانماه بعد از ساعت ۱۸ با نیمی از ظرفیت خود خدمات‌رسانی کند.

وی یادآور شد: تمامی مسوولان دستگاه‌های اجرایی استان  موظفند برای اجرایی شدن مصوبه‌های مرتبط با ستاد مقابله با ویروس کرونا اقدام کنند.

مردانی با اشاره به لزوم دوری از بی‌تفاوتی نسبت به اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید کرونایی اظهار داشت:در صورت رعایت نکردن این طرح، در آینده مجبوریم نسبت به تعطیلی کامل بازار اقدام کنیم.

46

کد خبر 1454624

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =