باران در خوزستان؛ مراجعه ۴۳۰ نفر با علائم تنفسی به بیمارستان

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: ۴۳۰ نفر از شهروندان در شهرهای تابعه این دانشکده به علت بروز مشکلات حاد تنفسی ناشی از بارندگی اخیر به بیمارستانها مراجعه کردند.

به گزارش خبرآنلاین ، مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت: در حال حاضر در مناطق عمده اهواز شاهد شرایط بحرانی ناشی از بارندگی نیستیم و پیش بینی می‌شود تا ۲۴ ساعت آینده آبگرفتگی معابر برطرف شود

امید بن‌عباس روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بخش عمده آبگرفتگی‌ها مربوط به معابر بوده است که تلاش از سوی نهادهای متولی برای رفع آن در حال انجام است.

وی افزود: از شب گذشته تاکنون در حدود ۱۷ شهرستان استان شاهد بارش رحمت الهی بودیم که شهرستان رامهرمز با ۵۰.۴ میلیمتر باران، بیشترین حجم بارش‌ها را به خود اختصاص داده است.

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان ادامه داد: در اهواز تاکنون ۱۷ میلیمتر بارش گزارش شده است که حجم عمده بارش‌ها ظرف نیم‌ساعت و پس از آن با طوفان، وزش باد، رگبار و رعد و برق همزمان شد، طوفان و رعد و برق موجب شد قطعی برق برخی مناطق شد اما با تلاش شرکت توزیع برق اهواز ظرف ۲ ساعت ابتدایی پس از بارش‌ها، اغلب مناطق به شرایط پایدار برگشتند اما در برخی نقاط همچنان با مشکلات قطعی برق مواجه هستیم.

وی تاکید کرد: زمانی که برق قطع می‌شود پمپ‌های تعبیه شده برای تخلیه آب‌های سطحی و فاضلاب از کار می‌افتند یا دچار نقص فنی می‌شوند در نتیجه آبگرفتگی در سطح معابر ایجاد می‌شود.

بن‌عباس با اشاره به این که بارش‌ها تا امشب نیز ادامه خواهند داشت: در منطقه سپیدار اهواز همچنان‌ قطعی برق وجود دارد که توزیع برق اعلام کرده تا ۲ ساعت آینده این قطعی برطرف می‌شود از این رو آب‌های سطحی در معابر این منطفه تا اواخر امشب تخلیه خواهند شد.

وی ادامه داد: در منطقه کوی مشعلی نیز به دلیل قطعی برق تا پنج صبح امروز سه پمپ تخلیه آب دچار مشول شدند که هم اکنون در حال رفع نقص هستند و پس از تعمییر اقدامات لازم‌جهت تخلیه آب در این منطقه نیز صورت می‌گیرد.

بارش باران که از شب گذشته در اهواز باعث آبگرفتگی برخی مناطق شهر شد که عبور و مرور خودروها و افراد را با مشکل مواجه کرده است.

مراجعه ۴۳۰ نفر با علائم تنفسی به بیمارستان‌های جنوب غرب

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: ۴۳۰ نفر از شهروندان در شهرهای تابعه این دانشکده به علت بروز مشکلات حاد تنفسی ناشی از بارندگی اخیر به بیمارستانها مراجعه کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان شکرالله سلمان‌زاده پنجشنبه اظهار داشت: از بیماران مراجعه کننده  ۳۶۶ نفر به صورت سرپایی درمان و ۶۴ نفر نیز به صورت موقت بستری شدند که این امر با توجه به شرایط خاص بیماری کرونا، بار مضاعفی را بر دوش کارکنان بهداشت و درمان تحمیل خواهد کرد.

وی افزود: در حالیکه با وجود وضعیت قرمز کرونا در منطقه کارکنان بیمارستان ها تمام توان خود را معطوف به درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ کردند متاسفانه به دلیل سهل‌انگاری شهرداری خرمشهر در هرس به موقع درختان بیش از ۲۲۰ نفر از شهروندان خرمشهری به علت حمله حاد تنفسی راهی بیمارستان شدند.

وی گفت: این بحران که هر ساله به دنبال اولین بارش های پاییزی اتفاق می افتد قابل پبش‌بینی بود و از ماه‌ها قبل در خصوص هرس درختان کوناکارپوس که از عوامل اصلی بروز این بحران است به شهرداری‌ها تذکر داده شد ولی  متاسفانه کم کاری شهرداری خرمشهر در این زمینه باعث بروز بحران شد.

سلمان زاده ضمن تاکید بر اینکه ۸۰ درصد سلامت مردم متأثر از مؤلفه های مؤثر بر سلامت است، بیان داشت: شهرداری و نهادهای مرتبط با حوزه ی سلامت باید پاسخگوی سلامت مردم باشند.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲ خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره‌مند هستند.

46

کد خبر 1454847

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =