افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا در جنوب غرب خوزستان

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از افزایش چشمگیر آمار ابتلا به کرونا در جنوب غرب خوزستان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از خوزستان ؛ شکرالله سلمان‌زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان آبادان، در تشریح آخرین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جنوب غرب خوزستان، با بیان اینکه ۲۹۶ نفر تا امروز مورد ابتلای قطعی در منطقه دانشکده علوم پزشکی آبادان به ثبت رسیده؛ اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ مورد جدید مثبت قطعی در حوزه این دانشکده به ثبت رسیده که ۹ مورد در آبادان و هشت مورد در خرمشهر به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه تا به اکنون به تفکیک شهرهای جنوب غرب خوزستان، در آبادان ۱۱۶ خرمشهر ۱۵۲ و شادگان ۲۸ مبتلا وجود داشته است، خاطرنشان کرد: در روز گذشته یک مورد جدید از فوت در این منطقه وجود داشته که مربوط به خرمشهر بود، بدین ترتیب موارد مرگ به ۲۲  نفر افزایش یافت که طبق آن، پنج نفر در آبادان، ۱۵ نفر خرمشهر و دو نفر از شادگان بوده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۴۳ نفر از موارد مثبت قطعی ما با کسب بهبودی بیمارستان را ترک کردند، یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ بیمار جدید به موارد بستری ما افزوده شد و در مقابل هشت نفر از بیمارستان مرخص شدند و در  حال حاضر ۱۰۳ نفر مبتلای قطعی در بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان بستری و تحت مراقبت هستند.

سلمان‌زاده بیان کرد: همان‌طور که در روزهای گذشته هشدار داده شده بود، حضور بی محابای مردم در خیابان‌ها و عدم توجه به توصیه‌های ماندن در منازل، افزایش موارد ابتلا قابل پیش بینی بود.

 وی با تأکید بر اینکه  از مردم تقاضا می‌کنیم که توصیه‌ها را حتماً جدی بگیرند، خاطرنشان کرد: متأسفانه دستورالعمل‌ها توسط بسیاری از اصناف و مردم رعایت نمی‌شود و مجدداً هشدار داده می‌شود که امکان مواجهه با افزایش بیش از پیش موارد ابتلا و همچنین ازدیاد بار بر کاردر درمانی این دانشکده مواجه شویم.

48

کد خبر 1383439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =