سفر معاون وزیر آموزش و پرورش به شهرستان گتوند

صبح امروز مورخ 22 آبان 1399 آقای دکتر قاسم احمدی لاشکی به دعوت سهراب گیلانی جهت مشاهده و رفع فوری مشکلات اساسی آموزش و پرورش شهرستان گتوند، به این شهرستان سفر کرد.

 به گزارش خبرآنلاین  در اولین مرحله از سفر آقای احمدی لاشکی به شهرستان گتوند وی به همراه مسئولین استانی و محلی از خانه معلم شهرستان گتوند دیدن کردند تا شاهد مشکلات این مجموعه و نیاز های آن باشند.

لازم به ذکر است که مشکل اساسی خانه معلم شهرستان گتوند عدم دسترسی مناسب جاده ای است.

در گام بعدی معاون وزیر آموزش و پرورش و هیئت همراه به منظور ادای احترام و قرائت فاتحه در محل آرامگاه دکتر قیصر امین پور و بارگاه شهدای گمنام شهرستان گتوند حاضر شدند.

گام سوم از سفر جناب آقای احمدی لاشکی بازدید از مجتمع ورزش فرهنگیان و دبیرستان طالقانی شهر گتوند بود.

اقدام بعدی معاون وزیر آموزش و پرورش حضور در اداره آموزش و پرورش شهرستان گتوند بود.
در این مرحله آقای احمدی لاشکی در جلسه با مسئولین حاضر تا مشکلات اساسی این شهرستان را از زبان آقای اسدی پور رئیس آموزش پرورش و مسئولین بومی شهرستان گتوند جویا شوند و مصوباتی را برای رفع مشکلات اعمال کنند.

از جمله مصوبات این نشست میتوان به 
1 _ رفع فوری مشکل خانه معلم شهرستان گتوند
2 _ تخصیص اعتبار به منظور ترمیم و ساخت مدارس شهرستان 
3 _ساخت، تکمیل و تجهیز درمانگاه فرهنگیان در شهرستان گتوند
4 _ اقدام به جذب نیروهای پیش دبستانی و نهضتی در صورت امکان 
و...
اشاره کرد.

دکتر احمدی در این نشست با اهدا لوح سپاس از زحمات جناب اسدی پور تشکر و قول مساعد برای برطرف کردن برخی مشکلات اساسی شهرستان گتوند دادند.

آقای گیلانی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در این نشست با ارائه  شکایت از برخی مشکلات و کمبود های آموزشی در شهرستان گتوند یادآور شدند که در حوضه شهرستان های شوشتر و گتوند با توجه به میزان جمعیت و مساحت بالغ بر 150 
مدرسه نیاز است که باید در الویت برای وزارت قرار گیرد.

در حاشیه این نشست جمعی از نیروهای نهضتی و پیش دبستانی مشکلات خود را با آقای گیلانی و آقای احمدی لاشکی در میان گذاشتند.

گام پایانی سفر معاون وزیر در شهرستان گتوند بازدید از مدرسه نامجو شهر ترکالکی بود که این مدرسه با بیش از پنجاه سال قدمت نیاز به تخریب و یا ترمیم اساسی دارد.

با توجه به این حضور و بازدید جناب دکتر احمدی لاشکی در شهرستان انتظار میرود مشکلات اساسی آموزش و پرورش شهرستان با همت مسئولین هر چه سریع تر برطرف و اقدامات لازم انجام شوند.

46

کد خبر 1454855

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =