خاتمی و احمدی نژاد با قالیباف و رئیسی رقابت کنند /قیمت ها به ۴ سال پیش برگردد /پیشنهادات کاربران خبرآنلاین برای افزایش مشارکت در ۱۴۰۰

کاربران خبرگزاری خبرآنلاین پیشنهادهای برای افزایش مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ به احزاب، سیاستمداران و رسانه ها دادند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فاصله تا انتخابات ۱۴۰۰ چندان طولانی نیست، در این میان در کنار تحرکات انتخاباتی جریانات و تشکل های سیاسی، بحث مهم تلاش همه طیف های سیاسی برای افزایش مشارکت انتخاباتی در انتخابات سال آینده و دور کردن رخوت و بی توجهی به امر انتخابات از مردم است. 

موضوع افزایش مشارکت در انتخابات، این روزها یکی از دغدغه های مهم جناح های سیاسی شده است. منصور حقیقت پور، فعال سیاسی اصولگرا، درباره مشارکت مردم در انتخابات می گوید:« میزان مشارکت در انتخابات بسیار مهم است و تمام جناح های سیاسی باید ملاحظات نظام و خط قرمز در این خصوص را بکنند. قطعا هرکسی که مردم را نا امید و مأیوس کرده و آنها را به مشارکت نکردن دعوت کند؛ آب به آسیاب دشمن ریخته است.» وی همچنین راهکار افزایش مشارکت در انتخابات را حضور چهره های جدید با سلایق مختلف دانست.

حمیدرضا ترقی، عضو حزب موتلفه اسلامی هم بر این عقیده است که کاهش مشارکت مردم در انتخابات، به علت نارضایتی مردم است و اگر به مطالبات مردم پاسخ داده شود، شور انتخاباتی نیز به کشور بازخواهد گشت. همچنین اگر مطالبات مردمی و نیازهای اقتصادی‌شان نادیده گرفته شود، دلسردی‌ آنان به فضای سیاسی افزایش پیدا می کنند.

در همین راستا خبرگزاری خبرآنلاین از کاربران محترم خود پرسیده بود:« برای افزایش مشارکت در انتخابات۱۴۰۰ احزاب،سیاستمداران و رسانه ها چه کارهایی می توانند انجام بدهند؟»

گوشمان از حرف و وعده پر است

برخی از کاربران خبرآنلاین با انتقاد از مسئولان، درخواست کردند که دیگر دروغ نگویند. مثلا محمد نوشت:« خائنین به کشور و دروغگوها وارد انتخابات نشوند.» 

رضا هم نوشت:« بهترین کار اینست کاری انجام ندهند که مردم عصبانی شوند و با مردم شفاف سخن بگویند . از بی تدبیری ها دوریی کنند وضعیت معیشت مردم را درک کنندو مانع دزدی های کلان شوند.» فرد دیگری نیز برای خبرآنلاین این طور نوشت:« ۱- دروغ نگن ۲- واقعیت رو بگن ۳- قیمتها رو برسون به ۴ سال گذشته نه بیشتر.» 

کار بر ناشناسی هم نوشت:« از حرف و وعده و عید گوشمون پر است.» یکی دیگر از کاربران خبرآنلاین هم نوشت:« سیاسیون خون به دل ما نکنند.» 

علی نیز نوشت:« سید محمد خاتمی و محمود احمدی نژاد تایید بشن و با رییسی و قالیباف رقابت کنند ،مطمئن باشید مشارکت از آمریکا بالاتر میرود.»

گرانی حل شود

در این میان، برخی کاربران خبرآنلاین، حل مشکلات اقتصادی کشور را خواستار شدند. به طور مثال، کاربری نوشت:« اگر مسئولان مشکلات اقتصادی کشور مثل گرانی و بیکاری را حل کنند حضور مردم در انتخابات بیشتر خواهد شد.»

جمعی از معلمان هم نوشت:« دولت آینده باید برای پیشرفت و تحول چند کار انجام دهد. ۱.افزایش حقوق معلمان حداقل دو برابر ۲.اهدا یک واحد آپارتمان و یک خودرو کلاس متوسط به بالا به هر معلم بلاعوض ۳.تصویب طرح تعطیلی سه شنبه ها و چهارشنبه ها مدارس ۴.برای حبران کسری بودجه کافیست حقوق سایر کارمندان نصف شود. ۵.مالیات مشاغل حداقل دو برابر شود.» 

فرامرز هم نوشت:« حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم با ارتباط کشورهای مختلف خصوصا اروپا و امریکا. کاری که عرب های ظاهرا بادیه نشین سالهاست بخوبی انجام می دهند.»

۲۷۲۱۵

کد خبر 1454894

برچسب‌ها