ابداع ماسکی که ۹۰ درصد ویروس کرونا را از بین می‌برد

ایرنا نوشت: محقق انگلیسی موفق به ابداع ماسک جراحی پنج لایه‌ای شده که دارای لایه‌ای از نانو ذرات مس است و تا ۹۰ درصد ذرات ویروس کرونا را از بین می‌برد.

به گزارش روزنامه دیلی میل، پزشکان انگلیسی تا پایان سال جاری میلادی از این ماسک های ویژه که ۹۰ درصد ویروس کرونا را در کمتر از یک ساعت از بین می برند، استفاده خواهند کرد.

ماسک های صورت برای متوقف کردن گسترش ویروس کرونا و سایر عوامل بیماری زا از یک نفر به افراد دیگر استفاده می شوند. این ماسک ها جلوی گسترش ذرات عفونی بزاق را می گیرند. ماسک های استاندارد سه لایه جراحی نیز برای این منظور موثر هستند اما اگر به طور صحیح ضدعفونی یا دور انداخته نشود، ویروس برروی سطح آن باقی می ماند.

اکنون دکتر «گرت کیو» محقق دانشگاه «ناتینگهام ترنت» در انگلیس موفق به طراحی ماسکی شده که تا ۹۰ درصد ذرات ویروس کرونا را از بین می برد؛ شرکت وی به نام Pharm۲Farm که یک شرکت دانشگاهی است اکنون در حال ساخت این ماسک ها است.

این ماسک دارای یک لایه نانوذرات مس است که میان دو لایه فیلتر و دو لایه ضد آب قرار می گیرد. لایه مسی ضدویروس این ماسک ویروس هایی را که توسط لایه های فیلتر مسدود می شوند، از بین می برد.

کیو که خود یک کارشناس فناوری نانو است می گوید: نمونه های اولیه این ماسک اواخر ماه جاری میلادی تولید خواهند شد و ماه دسامبر به بازار عرضه می شوند. این ماسک علاوه بر اینکه دارای گواهینامه Type IIR - استاندارد طلایی برای ماسک ها که اطمینان می دهد ۹۹.۹۸ درصد ذرات را فیلتر می کند-  است می تواند ۹۰ درصد ویروس کرونا را در کمتر از یک ساعت از بین ببرد.

۲۳۵۲۳۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1455008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =