۰ نفر
۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
محرومیت سعید آذری به پایان رسیده است؟

تسنیم نوشت: در حالی وضعیت محرومیت مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان نامشخص است که طبق نامه کمیته اخلاق او بعد از پرداخت جریمه هفت میلیون تومانی مجاز به ادامه فعالیت خواهد بود.

 سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در تاریخ ۶ آبان ماه از سوی کمیته اخلاق با دستور موقت از فعالیت در فوتبال محروم شده بود.

این محرومیت در آستانه برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال که قرار است اساسنامه جدید به تصویب برسد سر و صدای زیادی به پا کرد و باعث شد تا بسیاری از رسانه‌ها و اهالی فوتبال از قبیل علی کریمی، فرهاد مجیدی، جواد نکونام، سیدمهدی رحمتی، علیرضا فغانی و هادی عقیلی با حمایت از مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان انتقاداتی را نسبت به این تصمیم فدراسیون وارد کنند.

آذری در ادامه در جلسه کمیته اخلاق حضور پیدا و لایحه دفاعی‌اش را ارائه کرد، ولی تاکنون نتیجه‌ای از سوی فدراسیون فوتبال در پی نداشته است.

طبق مقررات دستور موقت از سوی رئیس کمیته اخلاق به مدت ۲۰ روز صادر می‌شود و بعد از گذشت این مدت رئیس کمیته اخلاق می‌تواند این محرومیت را حداکثر به مدت ۲۰ روز دیگر تمدید کند. این درحالی است که سه روز دیگر دوره بیست روزه اول به پایان می‌رسد، ولی هنوز تصمیم جدیدی از سوی کمیته اخلاق در این باره اتخاذ نشده است.

از سویی دیگر اعلام شده دلیل محرومیت با دستور موقت، عدم پرداخت هفت میلیون تومان جریمه از سال ۹۵ در قبال برگزاری دیدار فینال جام حذفی بین تیم‌های ذوب‌آهن و استقلال بوده است. بر همین اساس در نامه کمیته اخلاق به فدراسیون آمده «ادامه فعالیت نامبرده (آذری) صرفاً پس از پرداخت جریمه و با اخذ تأییدیه از این کمیته (اخلاق) امکان‌پذیر خواهد بود».

مبلغ جریمه هفت میلیون تومانی از سوی آذری پرداخت شده و طبق متن صریح دستور موقت کمیته اخلاق طبیعتاً این محرومیت باید به پایان رسیده باشد. هنوز فدراسیون فوتبال در این مورد اطلاع‌رسانی دقیقی نکرده است. به طور کلی طبق نامه کمیته اخلاق محرومیت آذری با پرداخت مبلغ جریمه به پایان می‌رسد و دیگر نیازی به پایان مدت محرومیت نیست.

از سویی دیگر صدور این دستور موقت ابهامات دیگری هم داشته است، به طور مثال گفته می‌شود طبق ماده ۷۱ اساسنامه فدراسیون، چنانچه دلیل صدور دستور موقت مصاحبه‌های آذری علیه ارکان و مقامات رسمی فدراسیون بوده، کمیته اخلاق صلاحیت صدور دستور موقت محرومیت را نداشته است.

۲۵۵ ۲۵۲

کد خبر 1455027

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =