اختصاص تسهیلات جدید به تعاونگران استان قزوین

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در سال جهش تولید، تسهیلات جدید به تعاونی‌های استان برای طرح‌های دانش‌بنیان، مناطق کمتر توسعه یافته، اشتغال بانوان و جوانان و توسعه بازار اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛  جلیل حسینی، مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در سال جهش تولید، تسهیلات جدید به تعاونی‌های استان برای طرح‌های دانش‌بنیان، مناطق کمتر توسعه یافته، اشتغال بانوان و جوانان و توسعه بازار اختصاص یافته است. 
حسینی با اشاره به این تسهیلات، اظهار کرد: یک خط اعتباری ۵۰میلیارد تومانی برای تعاونی‌های دانش بنیان با سود ۸ تا ۱۲درصد در نظر گرفته شده است و تعاونی‌های مربوط می‌توانند تقاضای خود را به بانک توسعه تعاون محل فعالیت خود ارائه کنند.
او گفت: همچنین تسهیلاتی به مبلغ ۲۰۰میلیارد تومان برای تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستان‌ها در بانک توسعه تعاون و یک خط اعتباری دیگر به همان مبلغ برای تعاونی‌های جوانان، زنان و... با همکاری صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون تعریف شده است.
این مقام مسئول گفت: برای توسعه بازار با همکاری صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون نیز تسهیلاتی به مبلغ ۲۰۰میلیارد تومان تعیین شده است تا شاهد شکوفایی و رشد تعاونی‌های استان در سال جهش تولید باشیم.
او بیان کرد: سه هزار و ۵۱۵شرکت تعاونی در استان ثبت شده که از این تعداد، ۲هزار و ۴۳۶شرکت به دلایل مختلفی نظیر مسائل و مشکلات مالی، حقوقی، اجتماعی، مدیریتی و اقتصادی راکد و غیرفعال هستند.
حسینی گفت: ۸۲۰ تعاونی فعال در سطح استان در قالب تعاونی‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی فعالیت دارند و برای ۱۰هزار و ۳۳۳نفر فرصت شغلی ایجاد کرده اند.
مدیرتعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین بیان کرد: با توجه به نقش تعاونی‌های در شکوفایی اقتصادی و اشتغالزایی استان، حمایت‌های قانونی برای ادامه فعالیت این تعاونی‌ها ضروری است که امیدواریم با همراهی و همکاری دستگاه‌های اجرایی شاهد تحقق آنها باشیم.

48

کد خبر 1455406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =