صنایع قزوین بیشترین تهدیدکننده محیط‌زیست هستند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین با اشاره به استقرار بیش از سه هزار واحد صنعتی در استان گفت: صنایع بیشترین آلاینده محیط زیست استان قزوین هستند.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسن عباس نژاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین بیان کرد: بیش از ۴۰درصد آلودگی استان قزوین مربوط به واحدهای صنعتی است که در این میان صنایع کانی غیرفلزی و معادن آبیک بیشترین آلایندگی را دارند.
او اظهارکرد: همچنین ریزگردها، خودروهای فرسوده و نیز سوخت ناقص خودروها و صنایع آلاینده از عوامل مهم آلودگی محیط زیست در استان به شمار می روند.
عباس نژاد اضافه کرد: تعدادی از واحدهای صنعتی به دلیل نوع سوخت مصرفی، آلوده کننده هوای استان هستند که باید اقدام اساسی برای رفع آلایندگی آنها صورت گیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در ادامه افزود: خودروهای پرمصرف و بنزین های فاقد استاندارد یورو پنج به افزایش آلودگی زیست محیطی کمک کرده لذا لازم است در عرضه بنزین های استاندارد یورو پنج اقدام جدی کنیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در ادامه گفت: معاینه فنی خودروها و رفع اشکالات احتمالی آنها می تواند تا حدود  زیادی  به کاهش آلودگی های شهری کمک کند.
او تاکید کرد: قزوین هر چند در زمره استانهای صنعتی کشور است، اما آلودگی آن قابل قبول است و نگران کننده نیست و در کنترل آن و توسعه فضای سبز وضعیت مناسبی داریم.
عباس نژاد از تلاش شهرداری قزوین در ایجاد و توسعه فضای سبز تجلیل کرد و گفت: خوشبختانه شهرداری قزوین در توسعه فضاهای سبز اقدامات ارزشمندی در سالهای اخیر انجام داده که نقش مهمی در پالایش هوا دارد و توانسته بخشی از نگرانی ها را برطرف کند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین افزود: اختلال در فرآیند فتوسنتز گیاهان، بارش بارانهای اسیدی، ایجاد وارونگی هوا، تخریب لایه اوزون، عقب ماندگی ذهنی، اختلالات ژنتیکی، افزایش سکته قلبی، پیری زودرس و بیماری های تنفسی از جمله عوارض آلودگی هوا است.

48

کد خبر 1455408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =