۰ نفر
۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۶
«نوا» به آهنگسازی سالار ایوبی منتشر شد

قطعه بی‌کلام «نوا» به آهنگسازی سالار ایوبی، منتشر شد و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قطعه هفت ضربی «نوا» با ریتم لنگ، یک قطعه‌سازی است که ایوبی برای عود، سه تار و دف نوشته و ساخته و منتشر کرده است.

این آهنگساز در گفت‌وگوی کوتاهی درباره این قطعه گفت: «در این قطعه بی کلام، فضایی حماسی، رزمی و در عین‌حال غمگنانه نهفته است که با اجرای نوازندگان، این غم حماسی نمایان تر می‌شود.»

وی افزود: «شاید این حس، برداشتی از نگاه من به موسیقی سنتی و ردیفی است که فکر می‌کنم همیشه مهجور است و مورد اجحاف. خیلی تعمدی خواسته‌ام که این قطعه بی‌کلام باشد؛ اگرچه پتانسیل آن را داشته که کلام و آواز بر آن بنشانیم؛ لیکن ترجیح داده‌ام که برای تاثیر ماندگارتر حماسه و رزم اثر تنها از سازهای مضرابی و کوبه‌ای استفاده کنیم. آواز نهفت که در قسمتی از این قطعه توسط عود اجرا می‌شود بیانگر مهجوریت و غم خنیاگرانیست که سال‌ها برای حفظ موسیقی تلاش کردند و خون دل خوردند و هیچگاه آن‌چنان که می‌بایست به تلاش‌شان ارج ننهادند.»

سالار ایوبی در معرفی نوازندگان و دیگر عوامل اثر گفت: «من ضمن آهنگسازی و تنظیم، نوازندگی عود را در این قطعه بر عهده داشته‌ام و ستاره احمدی (سه تار)، شادی ابوالحسنی (سه تار)، کیان ایوبی (سه‌تار) و حسین رضایی‌نیا (دف) با هنرنمایی‌شان قطعه را به زیبایی اجرا کرده‌اند. همچنین صدابرداری را امید انصاری و عرفان کنعانی. میکس و مسترینگ امید نیک‌بین و امور گرافیکی را آقای جمشید محمدی انجام داده‌اند. ناگفته نماند که تمام عواید حاصل از فروش آنلاین این اثر به علاوه هزینه‌هایی که توسط اسپانسرهای دولتی استرالیا پرداخت شده به نفع کودکان و خانواده‌های کم بضاعت هزینه خواهد شد.»

این آهنگساز همچنین عنوان کرد که درآمد حاصل از دیگر آثارش از جمله «هرزاله»، «هاوار»، «مه‌رو» و «ماه» را که در گذشته توسط شرکت اپل عرضه شده‌اند، در امور خیریه مصرف می‌کند.

ایوبی در پایان صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: «پروژه جدیدم ضبط ضربی‌های ردیف میرزاعبدالله در ماه‌های آینده با همین ترکیب‌سازی و همکاری همین هنرمندان  است، ضبط این اثر در ماه‌های آینده  با همین ترکیب‌سازی و ارکستری در استرالیا انجام و در کتابخانه‌های آنلاین موسیقی استرالیا من جمله دانشگاه ملی استرالیا و دانشگاه موناش ملبورن قابل دسترسی خواهد بود.«

۵۷۵۷

کد خبر 1455462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =