با هدف انتقال سریع مصدومان حوادث: همدان نیازمند ۵۰ سکوی برون شهری فرود بالگرد اورژانس است

رئیس اورژانس استان همدان گفت: همدان نیازمند احداث ۵۰ محل فرود بالگرد در حاشیه جاده‌های برون شهری برای انتقال سریع و به موقع مصدومان بدحال حوادث است.

به گزارش خبرآنلاین همدان ؛ دکتر محمد معصومی، رییس  اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان با اعلام مطلب فوق افزود: پد (محل ویژه) فرود بالگرد در جاده‌های برون شهری این استان با همکاری شوراهای اسلامی، بخشداری‌ها و اداره کل راه و شهرسازی احداث می‌شود.

وی گفت: برخی مواقع از پارکینگ‌های پیش بینی شده در حاشیه جاده‌های برون شهری به عنوان پد فرود استفاده می‌شود تا بتوان به سرعت نسبت به امداد رسانی و انتقال مصدومان حوادث اقدام کرد.

دکتر معصومی خاطرنشان کرد: زمین مورداستفاده برای پد فرود بالگرد حدود ۹۰۰ مترمربع وسعت دارد که با علامت اچ (H) آن را نمایان می‌کنند، همچنین با جی پی اس مختصات این مکان در اختیار پایگاه پروازی قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: تا کنون در ۴۰ نقطه از استان همدان پد فرود بالگرد جانمایی و احداث شده که همه بیمارستان‌های این استان به غیر از ۲ بیمارستان در شهرهای بهار و رزن مجهز به پد فرود بالگرد هستند.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی همدان یادآور شد: با راه اندازی اورژانس هوایی در همدان تاکنون ۵۰۰ مصدوم با استفاده از ۴۰۰ پرواز به بیمارستان منتقل شده اند که ۸۰ درصد آن‌ها بیماران ترومایی و قلبی بودند.

کد خبر 1455626

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =