شناسایی ۲۲۰۰۰ مودی جدید مالیاتی در آذربایجان‌غربی

مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی گفت: از سال ۱۳۹۵ تاکنون ۲۲ هزار و ۷۵۷ پرونده جدید مالیاتی در آذربایجان‌غربی تشکیل شده است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی گفت: حسن کوماهی گفت: سیستم مالیاتی علاوه بر دارندگان پروانه کسب با تمام صاحبان فعالیت اقتصادی و درآمد آشکار و پنهان سروکار دارد و در طول ۴.۵ سال گذشته ۲۲ هزار و ۷۵۷ مؤدی جدید شناسایی و برای آنها پرونده مالیاتی تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: عمده شناسایی‌های مودیان جدید از طریق بانک‌های اطلاعاتی از جمله اطلاعات حاصل از اجرای ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم و بانک‌های اطلاعاتی شهرداری‌ها، دفاتر اسناد رسمی و اداره کل راه و شهرسازی و یا از طریق واحدیابی فیزیکی ادارات مالیاتی انجام شده است .

 مدیر ارشد دستگاه مالیاتی استان به حمایت های انجام شده از مشاغل آسیب‌دیده از ویروس کرونا در استان هم اشاره کرد و افزود: تمدید ۲ ماهه مهلت ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی، تمدید مهلت اعتراض مؤدیان از یک ماه به ۳ ماه، بخشودگی بیشتر جریمه، تمدید زمان بهره‌مندی از فرصت بخشودگی جرایم قابل بخشش مالیاتی از پایان اسفند ماه ۱۳۹۸ تا خرداد سال ۱۳۹۹، تمدید مهلت پرداخت اقساط سررسید شده مشاغل آسیب دیده از کرونا تا ۴ ماه و تقسیط مجدد بدهی مالیاتی واحدهای تولیدی از جمله حمایت‌هایی است که از ابتدای سال جاری از کلیه مشاغل به ویژه مشاغل آسب‌دیده از کرونا انجام گرفته است .

 کوماسی به ترکیب درآمدهای مالیاتی استان در سال ۱۳۹۸ هم اشاره کرد و افزود: مالیات بر ارزش افزوده با ۳۲ درصد، مالیات حقوق با ۲۶ درصد، مالیات صاحبان مشاغل با ۱۸ درصد، مالیات اشخاص حقوقی با ۱۶ درصد و سایر منابع با ۸ درصد، رتبه بندی منابع مختلف درآمدی در ترکیب درآمد های مالیاتی استان را تشکیل می دهد.

46

کد خبر 1455752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =