۰ نفر
۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
بورس سبز پوش شد

شاخص کل بازار سرمایه برای دومین روز متوالی سبز پوش شد و حتی در ساعات ابتدایی معامله به به یک میلیون و ۲۶۸ هزار واحد نیز رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شاخص کل بازار سرمایه امروز نیز برای دومین روز متوالی سبزپوش باقی ماند و با رشد 9 هزار و 717 واحدی رقم شاخص کل آن به عدد یک میلیون و ۲۵۷ هزار واحد دست یافت و گفتنی است که شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۶۶ واحد افزایش یافت و به رقم ۳۶۹ هزار و ۶۰۰ واحد رسید و یک میلیون معامله به ارزش ۱۲۶ هزار و ۵۹۶ میلیارد ریال در بازار امروز به ثبت رسید.

از جمله نمادهایی که بیشترین تاثیر منفی را در معاملات امروز بازار سرمایه گذاشتند می توان به سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و صنایع پتروشیمی خلیج فارس اشاره کرد و در مقابل صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌ گذاری غدیر، پالایش نفت تهران و معدنی و صنعتی گلگهر بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

از جمله نمادهای پربیننده امروز نیز می توان به ایران خودرو، سایپا، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، فولاد مبارکه اصفهان، گسترش سرمایه‌ گذاری ایران خودرو، گروه پتروشیمی سرمایه‌ گذاری ایرانیان و سرمایه‌ گذاری سیمان اشاره کرد.

ادامه روند صعودی بورس

فرابورس نیز به کانال 16 هزار واحدی دست یافت 

شاخص کل فرابورس با رشد 44 واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۳۹ واحد رسید. معامله‌گران این بازار ۶۳۱ هزار معامله به ارزش ۴۴ هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال انجام دادند.

ازجمله نمادهایی که بیشترین تاثیر مثبت را در امروز فرابورس گذاشتند می توان به شرکت آهن و فولاد ارفع، پتروشیمی تندگویان و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه اشاره کرد و در مقابل آنها سرمایه‌ گذاری مالی سپهر صادرات و تولید نیروی برق دماوند بیشترین تاثیر منفی را در امروز فرابورس گذاشتند.

لیست نمادهای پربیننده این بازار از برق و انرژی پیوندگستر پارس، پتروشیمی ارومیه، سرمایه‌ گذاری پویا، کشاورزی و دامپروری ملاردشیر، سرمایه‌ گذاری توسعه و عمران استان کرمان، تهیه توزیع غذای دناآفرین فدک و مجتمع صنایع لاستیک یزد تشکیل شده است.

223227

کد خبر 1455823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =