برنامه‌های هفته کارآفرینی به‌صورت مجازی برگزار می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: امسال به‌دلیل شیوع کرونا در کشور بیشتر برنامه‌های هفته جهانی کارآفرینی به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «حسین فلاح‌نژاد» درباره هفته کارآفرینی که در تاریخ ۲۶ آبان لغایت ۲ آذر برگزار می‌شود، اظهار کرد: هر ساله این هفته با برگزاری رویدادهای مختلف کارآفرینی گرامی داشته می‌شود.

وی ادامه داد: هفته جهانی کارآفرینی در هر سال فرصتی ارزشمند برای ترویج فرهنگ و روحیه کارآفرینی در میان قشرهای مختلف جامعه به ویژه فعالان اقتصادی و دانشجویان و نخبگان را فراهم می‌آورد.

برگزاری وبینارهای آموزشی و شتابدهی وستا جزو برنامه‌های هفته کارآفرینی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به برنامه‌های استان در این هفته بیان کرد: برگزاری وبینارهای آموزشی با موضوعات اصول کارآفرینی و توسعه کسب و کار، راهکارهای افزایش رقابت‌پذیری، موفقیت کسب و کار در آینده، آشنایی با استانداردهای بین‌المللی ایزو، نقش مهارت‌های کارآفرینی و نوآوری در صنایع کوچک و متوسط، نقش سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر در توسعه کارآفرینی، کافه کارآفرینی از جمله مهم‌ترین برنامه‌های هفته کارآفرینی است که به همت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کارآفرینان و مراکز مشاوره شغلی و کارآفرینی البرز برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: نشست تخصصی نخبگان استان با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری بنیاد نخبگان استان ونیز کافه کارآفرینی با حضور چهار نفر از کارآفرینان برتر در مرکز نوآوری و شتابدهی وستا از دیگر برنامه‌های این هفته در استان البرز است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز عنوان کرد: امسال به‌دلیل شیوع کرونا در کشور بیشتر برنامه‌ها در کشور به‌صورت مجازی برگزار می‌شود و ما نیز در اداره‌کل به‌دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمام برنامه‌های خود را به‌صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌کنیم و این برنامه‌ها در تمامی استان‌ها نیز به‌طور سراسری با هماهنگی وزارت متبوع برگزار می‌شود.

کارآفرینی از محورهای اصلی رشد و توسعه است

وی خاطرنشان کرد: کارآفرینی از محورهای اصلی رشد و توسعه است و در برنامه‌ریزی‌های توسعه اقتصادی و پایدار دارای اهمیت است، زیرا استفاده از ایده‌های جدید در حوزه کارآفرینی موجب ایجاد اشتغال پایدار و افزایش سود و سرمایه‌گذاری، پر شدن شکاف‌ها و خلأهای بازار کار، گذار از رکود اقتصادی و مشکلات مربوط به اشتغال و تولید می‌شود.

شایان ذکر است هفته جهانی کارآفرینی، آخرین هفته ماه نوامبر است و برنامه‌هایی در این روز در ۱۷۸ کشور جهان برگزار می‌شود.

48 

کد خبر 1455852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =