۰ نفر
۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۵
بورل خواستار پایان جنگ یمن شد

ایسنا نوشت: مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا آنچه را که در یمن رخ می‌دهد، "جنگ فراموش شده" توصیف کرد و گفت که آن جنگ باید پایان یابد،‌ چراکه به بدترین بحران انسانی جهان که ساخت دست انسان است، پایان می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا امروز (یکشنبه) در توئیتی نوشت: مدت‌هاست در مورد بحران شدیدی که یمن شاهد آن است، صحبتی نکرده‌ایم. ما باید به این نزاع فراموش شده بپردازیم و درمورد یمن صحبت کنیم.

وی فایل ویدئویی را با عنوان "خواهان صحبت درمورد یمن هستیم" منتشر کرد. در این فایل، تصاویری از اوضاع در یمن و صحنه‌های جنگ که بیش از ۱۰۰ هزار کشته و بیش از سه میلیون و ۶۵۰ هزار آواره برجای گذاشته است، نشان داده می‌شود.

جوزف بورل ادامه داد: ما خواهان صحبت در مورد یمن هستیم، چراکه بدترین بحران انسانی ساخت دست انسان در آن رخ داده است که ۲۴ میلیون از میان ۳۰ میلیون یمنی را در وضعیت نیاز به کمک قرار داده است. حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار کودک از سوء تغذیه رنج می‌برند. کرونا نیز رنج یمنی‌ها را بیشتر کرده است. زمان پایان این جنگ فرا رسیده است.

وی تصریح کرد: یمن شایسته توجه تمامی ما است. چراکه یمنی‌ها نمی‌توانند منتظر بمانند و نباید اوضاع به این منوال باقی بماند. باید به رنج آنها پایان دهیم. یمن امکان انتظار را ندارد.

بورل گفت که کمپینی اروپایی با عنوان "خواهان صحبت درباره یمن هستیم"، راه افتاده است.

311311

کد خبر 1455876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =