قرائت‌خانه کتابخانه‌ها به دلیل شیوع کرونا ویروس رنگ و بوی غربت گرفته است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: قرائت‌خانه کتابخانه‌ها در استان سمنان و دیگر نقاط کشور به دلیل شیوع کرونا ویروس رنگ و بوی غربت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، حبیب‌الله خجسته‌پور، در آیین گرامیداشت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب در سالن جلسات کتابخانه مرکزی استان سمنان افزود: در آبان هر سال به مناسبت هفته کتاب، همایش و جشنواره های فاخری در استان سمنان برگزار می شد اما در سال جاری به دلیل شیوع کرونا ویروس برنامه های این هفته ارزشمند به شکل دیگر و به طور عمده در بستر فضای مجازی درحال برگزاری است.
وی خاطر نشان کرد: تعداد قابل توجهی از کتابداران، انجمن‌های کتابخوانی شهرستان‌ها و شرکت کنندگان در جشنواره رضوی از استان سمنان در رویدادهای ملی افتخار آفرینی داشتند، که لازم است از تلاش‌های این عزیزان قدردانی‌ کنم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ادامه داد: افتخارآفرینی جمعی از کتابداران و کتاب‌خوانان استان در جشنواره های کشوری نشان از فرهنگ غنی مردم شریف استان سمنان و اهمیت هم‌استانی های محترم به کتاب دارد.
خجسته‌پور اضافه کرد: به دلیل شیوع کرونا ویروس قرائت خانه کتابخانه‌های استان همانند دیگر نقاط کشور رنگ و بوی غربت به خود گرفته است اما مردم در ماندن در خانه‌ها برای مقابله با شیوع کرونا ویروس، به امر مطالعه هم توجه داشتند.
وی تصریح کرد: کرونا باتمام مشکلاتی را که برای کشور به وجود آورد اما ویژگی های مثبتی هم داشت و باعث شد مردم شریف استان در کنار رعایت دستورالعمل های بهداشتی با مراجعه دوباره به کتابخانه های خانگی خود باردیگر با کتاب آشتی کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ادامه داد: باید از بسترهای مختلف مانند فضای مجازی باوجود شیوع کرونا ویروس، برای ترویج کتاب و کتابخوانی نهایت بهره را ببریم.

46

کد خبر 1456387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =