اعمال تحریم‌ها موجب افزایش سرمایه‌گذاری شده است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: اعمال تحریم‌های ظالمانه دشمنان نه تنها چرخ‌های اقتصادی استان را متوقف نکرده، بلکه موجب افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در قزوین شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عزیزالله افضلی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: با توجه به جنگ اقتصادی دشمنان و هدف قرار گرفتن صنایع و واحدهای تولیدی استان، تمام تلاش خود را برای حمایت از آنها به کار بسته‌ایم.
افضلی با اشاره به سیاست‌های حمایتی برای صیانت از واحدهای تولیدی و تثبیت اشتغال و تولید آنها، افزود: کاهش و حذف بوروکراسی‌های زائد در مسیر سرمایه‌گذاری، شناسایی نیازمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان و جلب و حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی، اعطای تسهیلات بانکی در قالب اعتبارات رونق تولید، بند الف تبصره۱۸ و بازسازی و نوسازی و جلوگیری از واردات کالاها و محصولات تولیدی که امکان ساخت آنها در کشور وجود دارند از این دسته حمایت‌ها هستند.
او بیان کرد: همچنین اعطای مشوق‌های سرمایه گذاری در قالب معافیت‌های گمرکی ماشین آلات و مواد اولیه مورد نیاز واحدها، معافیت‌های مالیاتی، ارائه تخفیف به خریداران زمین‌های مورد نیاز طرح‌ها در شهرکهای صنعتی و رصد طرح‌های مهم و استراتژیک استان و شناسایی مشکلات آنها و تلاش در جهت رفع موانع نیز برای حمایت از کارآفرینان و صنعتگران استان اجرایی شده‌اند.
این مقام مسئول با اشاره به میزان تسهیلات حمایتی پرداختی به صنایع استان، گفت: تا به امروز ۷۱۸میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان تسهیلات رونق تولید به ۲۶۸واحد تولیدی استان، یک هزار میلیارد و ۲۴۷میلیون تومان تسهیلات بازسازی و نوسازی به ۳۸واحد و تسهیلات تبصره۱۸ نیز به ۳۳واحد صنعتی و ۳۶واحد کشاورزی پرداخت شده و استان قزوین رتبه‌ برتر کشوری در این زمینه دارد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین، احیای برخی واحدهای تولیدی استان را برای اشتغالزایی و رونق اقتصادی استان در سال جهش تولید، بسیار مؤثر ارزیابی کرد و افزود: تا به امروز ۴۱واحد تولیدی استان که ۲۱واحد آن در شهرک‌ها و مابقی در خارج از شهرک‌ها قرار دارند فعال سازی شده و بدهی پنج ساله ۳۸واحد تولیدی استان تقسیط شده که گام مهمی برای حمایت از صنایع استان است.
استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی و ۱۵شهرک و ناحیه صنعتی دارد.

46

کد خبر 1456525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =