۱ نفر
۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
هشدار بایدن درباره واکسن کرونا

ایسنا نوشت: رئیس جمهوری منتخب آمریکا هشدار داد، اگر دولت ترامپ در "گذار نرم" قدرت همکاری نکند، ممکن است "افراد بیشتری را بابت ابتلا به کروناویروس از دست بدهیم."

 

به گزارش پایگاه خبری هیل، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا با تاکید بر ضرورت دسترسی تیمش به برنامه دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درباره واکسن کروناویروس گفت: اگر این همکاری از سوی دولت ترامپ صورت نگیرد، افراد بیشتری ممکن است جان خود را بابت ابتلا به این بیماری ویروسی از دست بدهند.

وی افزود: یک واکسن مهم است. تا زمانیکه واکسینه نشوید، کاربرد کمی دارد. خوب چطور باید واکسن را داشته باشیم و چطور باید بیش از ۳0۰ میلیون آمریکایی را واکسینه کنیم؟ برنامه چیست؟ این یک کار بسیار بسیار بزرگ است که باید انجامش داد. اگر تا ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ منتظر بمانیم تا آن برنامه را استارت بزنیم، بیش از یک ماه و نیم وقت ما را می‌گیرد. بنابراین، مهم است که این کار را زودتر انجام دهیم و باید همین الان همکاری لازم صورت گیرد. هرچه سریعتر بهتر.

صحبت‌های بایدن در پی انتشار اخبار مربوط به واکسن کووید-۱۹ کمپانی مدرنا مطرح شد که اثربخشی آن ۹۴.۵ درصد اعلام شده است. کمپانی فایزر نیز اخیرا اعلام کرده بود که واکسنی که تولید کرده ۹۰ درصد اثر بخشی دارد.

ترامپ از شکست در انتخابات سوم نوامبر امتناع کرده و اداره سرویس‌های عمومی نیز هنوز بایدن را به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری اعلام نکرده است.

اثبات پیروزی بایدن برای فراهم شدن منابع فدرال به منظور کمک به روند انتقال و اجازه دادن به بایدن و تیمش برای دسترسی به آژانس‌های فدرال و نیروها شامل مقام‌های دخیل در واکنش به پاندمی کرونا ضرورت دارد. مدیر اطلاعات ملی آمریکا نیز هنوز از ارائه گزارش‌های اطلاعاتی به بایدن طفره می‌رود.

بایدن همچنین گفته که اگر ترامپ با گذار نرم همراه باشد، اوضاع خیلی راحت تر پیش می‌رود و ادامه داد: بر این باورم که ترامپ پیش از مراسم تحلیف کاری انجام می‌دهد. همچنین در غیاب همکاری، با گروه‌های کار و تجارت و دموکرات‌ها و جمهوری خواهان با هدف آماده سازی کنترل امور همکاری می‌کنم. اما اگر ترامپ همکاری داشته باشد، اوضاع راحت‌تر پیش می‌رود.

310 310

کد خبر 1456526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =