پلیس یک میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر فرآورده نفتی قاچاق کشف کرد

فارس نوشت: رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از اجرای طرح کنترل مصرف‌کنندگان عمده سوخت و کشف یک میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در کشور خبر داد.

سردار "محمدرضا مقیمی" در تشریح جزئیات خبر کشف قاچاق سوخت، اظهار داشت: به منظور مقابله با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی و اجرای برنامه های عملیاتی سالیانه، طرح کنترل مصرف کنندگان عمده سوخت (تانکرهای سوخت رسان، جایگاه های عرضه سوخت و شرکت های تولیدی، صنعتی و کشاورزی) با مشارکت فرماندهی انتظامی استان های سراسر کشور در هفته گذشته به اجرا در آمد.

وی افزود: در این طرح از ۴۱۲ شرکت تولیدی، صنعتی و کشاورزی و همچنین سه هزار و ۸۷۶ تانکر حامل سوخت بازدید که ۳۵ شرکت متخلف در بخش تولیدی و کشاورزی به همراه ۶۰ دستگاه تانکر متخلف شناسایی و مقدار یک میلیون ۷۰۰ هزار لیتر انواع فرآورده های نفتی کشف و ۱۲۰ متهم دستگیر شد که نتیجه این طرح نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۵۲ درصدی کشفیات فرآورده های نفتی را نشان می دهد.

این مقام با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی فرآورده های مکشوفه را بیش از ۹۳ میلیاردریال برآورد کردند، ادامه داد: پس از تشکیل پرونده، فرآورده های مذکور به شرکت ملی نفت و متهمان دستگیر شده تحویل مراجع قضائی شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از هموطنان خواست درصورت مشاهده هرگونه قاچاق کالا، موضوع را به فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1456623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =