اجرای طرح نظام جامع مدیریت پسماند در قزوین

استاندار قزوین گفت: نظام جامع مدیریت پسماند باید در استان پیاده‌سازی و محقق شود که برای رسیدن به این مهم باید دستگاه‌های ذیربط و شهرداری‌ها بیش از پیش تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی‌پور، استاندار قزوین در کارگروه پسماند استان قزوین اظهار کرد: همه موضوعات مربوط به مدیریت پسماند و برنامه های مربوط به آن باید در این نظام پیش بینی و مطابق برنامه اجرا شود و در این خصوص باید تجربیات و الگوهای موفق نیز مورد توجه قرار بگیرد.
استاندار قزوین در ادامه تاکید کرد: شهرداری قزوین به عنوان مدیریت شهری بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر استان باید در کوتاه مدت اقدامات ویژه ای را در زمینه تفکیک زباله از مبدا انجام دهد تا بدین وسیله پس از انجام امور مقدماتی به طرح اصلی و جامع برسیم.
او با بیان اینکه شهرداری ها می توانند با مدیریت مناسب پسماند از آلودگی محیط زیست جلوگیری کرده و برای خود درآمدزایی داشته باشند، افزود: هر شهرداری جهت شهر تحت مدیریت خود باید یک طرح جامع تفصیلی داشته باشد تا رفتار مدیریتی آن مجموعه در زمینه مدیریت پسماند مشخص شده و براساس آن اقدامات لازم انجام شود.
استاندار قزوین بیان کرد: شهرداری قزوین باید متولی سایت دفع زباله محمد آباد شود تا از این طریق این مجموعه یک متولی مشخص پیدا کرده و برای رسیدن به نتیجه مطلوب اقدامات مطالعاتی و برنامه ریزی شده را انجام دهد.

48 

کد خبر 1457075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =