تسریع در ساماندهی وضعیت پسماند سایت محمدآباد

رئیس دادگستری کل استان قزوین از تشکیل کارگروه ویژه جهت تسریع در ساماندهی وضعیت پسماند سایت محمدآباد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین قدرتی، رئیس دادگستری کل استان قزوین در نشست هم اندیشی، بحث و تبادل نظر پیرامون وضعیت سایت محمدآباد که با حضور دادستان مرکز و مدیران اجرایی استان برگزار شد، گفت: امروز وضعیت پسماند سایت محمدآباد علاوه بر پیگیری های استانی به صورت کشوری نیز مورد بررسی قرار گرفته است.
رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: معضلاتی که  این سایت هم از حیث چالش های زیست محیطی و هم از حیث حقوق عامه و مطالبه عمومی ایجاد کرده است، می طلبد تا به روند اجرای تصمیمات و اقدامات سرعت بخشیم تا بتوانیم وضعیت سایت را از حالت فعلی آن خارج سازیم.
او گفت: جهت سرعت بخشیدن به سازماندهی وضعیت سایت در استان کارگروهی متشکل از دادگستری، استانداری، سازمان بازرسی، شهرداری، محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی و... تشکیل شده است تا برای رفع اشکالات و نقاط ضعف مجموعه تصمیم گیری شد.
قدرتی افزود: فعال شدن کارخانه بازیافت، فعال شدن کارخانه کمپوست و استاندارد سازی کارخانه موجود پس از مشخص شدن نواقص توسط شهرداری، واگذاری مجموعه به بخش خصوصی جهت احداث کارخانه جدید مطابق استانداردها، نصب دوربین با نظارت اداره محیط زیست جهت کنترل ورود و خروج ماشین های حامل زباله و ... از جمله تصمیمات این کارگروه جهت مدیریت پسماند سایت محمد آباد است.
این مقام مسئول بیان کرد: دستگاه قضایی استان تمام قد در خدمت شهرداری، شرکت آب منطقه ای و دستگاه های مربوطه است و امیدواریم با انجام اقدامات اشاره شده اندکی از آلام مردم استان در این زمینه کاسته شود.
رئیس دادگستری کل استان قزوین گفت: با توجه به مطالبی که در این جلسه مطرح شد روشن است که متولی و مسئول مشخص برای مدیریت سایت محمدآباد وجود ندارد و لذا لازم است مقررات و اساسنامه شرکت مربوط در این خصوص بررسی و موضوع دقیقا روشن شود که چه نهاد و سازمانی قانونا باید متولی سایت محمدآباد باشد. که از ظرفیت اداره کل بازرسی در این خصوص استفاده می شود.

48

کد خبر 1445175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =