شهرداران متخلف در حوزه پسماند به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: شهرداری‌های استان قزوین سه هفته وقت دارند که طرح تفصیلی مدیریت پسماند را تهیه کنند، در غیر این صورت به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسن عباس نژاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان قزوین با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیران کل دستگاه های ذیربط با بیان اینکه مطالعات حوزه پسماند به‌ روز نشده است، گفت: چون در این حوزه برنامه و نقشه راه نداریم هر کاری می‌کنیم به نتیجه نمی‌رسیم.
عباس‌نژاد با تاکید بر لزوم تهیه و تدوین هر چه سریع‌تر طرح‌ تفصیلی مدیریت پسماند افزود: با توجه به اینکه شهرداری قزوین ۵۰درصد از کل زباله و پسماند استان قزوین را مدیریت می‌کند، باید در این زمینه الگوسازی کند و در حوزه تدوین طرح‌های یادشده پیشروتر از سایر شهرداری‌های استان عمل کند.
او استاندارد سازی کمپوست در سایت محمدآباد را از ضرورت‌های رفع مشکلات پسماند استان دانست و ادامه داد: اگر بتوانیم تفکیک زباله از مبدا را درست انجام داده و کمپوست با کیفیتی تهیه کنیم، ۶۰ تا ۷۰درصد از انباشت زباله در سایت پسماند محمدآباد جلوگیری می شود.
در ادامه جلسه علی فرخزاد، معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری قزوین ضمن انتقاد جدی از عملکرد شهرداری‌ها برای مدیریت پسماند در استان قزوین اظهارکرد: با وجود اینکه شهرداری‌ها ۱۰سال وقت داشتند طرح تفصیلی مدیریت پسماند را داشته باشند، هنوز هیچ اقدامی در این حوزه صورت نگرفته است.
او اضافه کرد: با توجه به اینکه این کار باید تا امروز انجام می‌شد، ۳هفته به شهرداری‌ها به ویژه شهرداری قزوین مهلت می‌دهیم که طرح تفضیلی مدیریت پسماند را تدوین کنند، در غیر این صورت شهرداران متخلف را به دستگاه قضایی معرفی می‌کنیم.
فرخزاد همچنین از عملکرد شهرداری های استان در حوزه تفکیک زباله از مبدا انتقاد کرد و گفت: با وجود سال‌ها که از تصویب طرح تفکیک زباله از مبدا گذشته، شهرداری های استان در این حوزه هنوز کار خاصی نکرده، بلکه در این حوزه عقب‌گرد هم داشتیم و کاری که برای تفکیک زباله از منازل در شهر قزوین انجام می‌شد هم مدت‌هاست که متوقف شده است.
معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری ادامه داد:‌ شهرداری های استان قزوین یک هفته وقت دارند که برنامه زمان‌بندی خود را برای احیا و اجرای دوباره و قوی طرح تفکیک زباله از مبدا را به ما اعلام کنند.

48

کد خبر 1436592

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =