تفکیک از مبداء پسماندهای شهرکرد عملیاتی می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست از برداشته شدن گام‌های نهایی و اجرای طرح تفکیک از مبداء زباله در شهرکرد خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری،  شهرام احمدی تفکیک از مبدأ زباله توسط شهرداری شهرکرد را از موارد مطرح شده در دومین جلسه کارگروه پسماند استان عنوان کرد و گفت: با مشخص شدن بخش خصوصی، این موضوع پس از انجام تشریفات قانونی به زودی عملیاتی می‌شود.
وی اظهار داشت: در استان روزانه بیش از ۷۰۰ تن زباله تولید می شود و به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم برای بازیافت، کمپوست و اجرایی نشدن طرح های تفکیک از مبداء همه زباله ها به صورت سنتی دفن می‌شوند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با اشاره به وضعیت توپوگرافی و موقعیت استان، اجرای طرح‌های تفکیک زباله و بازیافت را گام مهمی برای ارتقای سلامت مردم و محیط زیست استان عنوان کرد.
وی افزود: از سوی کارشناسان نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان به صورت شبانه روزی نظارت و پایش از محل های دفن زباله در استان انجام می‌شود.
احمدی اظهار داشت:
وی با اشاره به تاکید سازمان حفاظت محیط زیست کشور در خصوص اهمیت مدیریت پسماندها درزمان شیوع بیماری کووید ۱۹ تصریح کرد: سال گذشته ۱۳۴۷ مورد و ۴ ماهه اول سال‌جاری ۴۵۷ مورد پایش از محل های دفن زباله توسط این اداره کل انجام شده و تشدید نظارت و پیگیری‌های لازم توسط دستگاههای ذیربط در اولویت قرار گرفته است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اذعان کرد: پیگیری لازم برای پخش برنامه های آموزشی و نحوه صحیح مدیریت پسماندها درمکانهای عمومی با هماهنگی مسئولان بخش‌های رسانه‌ای و فرهنگی استان از دیگر تصمیم‌های این کارگروه بود.

دومین جلسه کمیته پسماند استان با حضور اعضای کارگروه در معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

46

کد خبر 1417807

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =